Ratujmy pszczoły!

 

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. 

Według ekologów, głównym zagrożeniem dla pszczół jest utrata siedlisk - bazy pokarmowej i lęgowej, następująca w wyniku zmian w użytkowaniu terenu. Rosnąca powierzchnia, gęsta zabudowa terenu, częste koszenie trawników i łąk – to tylko niektóre ze zmian niesprzyjających tym owadom. Intensyfikacja rolnictwa, nadmierne czy nieprawidłowe stosowanie środków ochrony roślin i nawozów, zanieczyszczenie środowiska i zmiana klimatu, to pozostałe czynniki wpływające na zmniejszanie ilości pszczół.

Szacuje się, że w Polsce praca pszczół jest warta ponad 4 mld zł rocznie. Gdyby nie te owady, nie mielibyśmy wielu owoców i warzyw, w przypadku innych roślin plony byłyby znacznie niższe.

Życie pszczół to temat  prac naszych uczniów- wykonali je podczas zdalnych lekcji plastyki, wykorzystując rozmaite materiały i  techniki plastyczne. Ponieważ prace nadal napływają- galeria będzie się rozrastać.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio