Ścianka wspinaczkowa

Zajęcia na ściance wspinaczkowej dla uczniów naszej szkoły prowadzą instruktorzy z gliwickiego Stowarzyszenia GTW.

Rok szkolny 2022/2023

Wszystkie informacje o GTW Akademia Wspinania

Od kilkunastu lat w Gierałtowicach działa z sukcesami GTW Akademia Wspinania. W poprzednim roku zawodnicy oraz zawodniczki brali udział prawie 20  typu zawodach od lokalnych, przez Mistrzostwa Śląska oraz Puchar Polski, zdobywając szereg medali. 8 zawodników zostało powołanych do Kadry Województwa Śląskiego na rok 2023. Obecnie ponad 70 dzieci trenuje wspinaczkę sportową (Gliwice, Gierałtowice, Knurów), która jest obecnie sportem Olimpijskim. Treningi odbywają się głównie w trzech obiektach: ścianka w Gierałtowicach w ZSP, ścianka w Hali Kozielska 1 w Gliwicach oraz Chwyciarnia w Arenie Gliwice. Korzystamy również ze ścianek w Bytomiu oraz Katowicach. Dużym wydarzeniem 2022 roku był kolejny obóz treningowy na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej oraz realizacja wspinaczkowego projektu letniego przy wsparciu Gminy Gierałtowice. Nasi zawodnicy mieli możliwość trenowania podczas wyjazdów w skałach Jury. Oprócz treningów wspinaczkowych młodzi adepci mogą korzystać z zajęć z trenerem mentalnym (psycholożką sportu Ewą Serwotką), tak samo jak nasi rodzice oraz trenerzy.

Poprzedni rok to także duże sukcesy organizacyjne, Akademia zakwalifikowała się, jako jedna z dziesięciu w kraju, do prestiżowego programu „W Górę” realizowanego przez Polski Związek Alpinizmu we współpracy z Ministerstwem Sportu. Przez ponad pół roku mogliśmy dzięki wsparciu finansowym prowadzić darmowe zajęcia promujące wspinaczkę wśród najmłodszych, dodatkowo Akademia wzbogaciła się o nowy sprzęt treningowy.

GTW zorganizowało Mikołajkowe Zawody Wspinaczkowe dla prawie 80 dzieci oraz rodziców .

Rok 2021/2022

Rozkład zajęć

Serdecznie zapraszamy!

tytul 2

Stowarzyszenie GTW powstało w 2004 roku z inicjatywy harcerzy 19 Gliwickiej Drużyny Harcerskiej oraz Nieformalnej Grupy „Sportiva”. Od samego początku twórcy postawili sobie za cel działalność na rzecz Śląska poprzez sport, kulturę i edukację. Ich projektami są m.in.: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gliwicach, Festiwal Filmów GOFFR, Festiwal Morza nad Kanałem, Szantowe Gliwice, Alternative Night, Gliwicka Alternatywna Scena, Festiwal HIP HOP Night, Turniej sportowe, zawody oraz obozy „Aktywne Wakacje”. Stowarzyszenie prowadzi szereg projektów dla dzieci i młodzieży – Akademia Umiejętności Społecznych, Ulica nie zastąpi rodzica czy Klapsznita dla małego zgrzyta, Pomalujmy Gliwice na Sportowo oraz Szkołę Liderów „Kuźnia Kadr”. Prowadzi także szkolenie z zakresu sztuk walk, futsalu oraz wspinaczki. Działa dla osób niepełnosprawnych oraz marginalizowanych.

Plakat wspinanie zmien rozmiary

Więcej informacji o Stowarzyszeniu GTW na stronie: http://www.gtwgliwice.pl/

 

AKTUALNOŚCI


 

Martyna i Janek w Kadrze Narodowej we wspinaczce sportowej!

Tak jak obiecaliśmy, mamy kolejne dobre wieści o naszych wspinaczach.

Martyna Ciechanowska i Jan Kroszka otrzymali powołanie do Kadry Narodowej we wspinaczce sportowej! http://pza.org.pl/sport/kadra

Dodatkowo Martyna za swoje przejścia skalne na podstawie rankingu skalnego z 2017r. http://ranking.pza.org.pl/punktacja/?season=2017 dostała również powołanie do Kadry Narodowej Juniorów. Nagrodą będzie udział w zgrupowaniu Kadry Juniorów w jednym z europejskich rejonów skalnych.

Wielkie gratulację dla wspinaczy! Gratulacje należą się również trenerom: Martyny –Tymonowi Walińskiemu za ciężką pracę jaką prowadzi z Martyną od ponad 4 lat oraz Janka – Tymonowi i Andrzejowi Kajdanowi, który biega z Jankiem od ponad roku.

Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli napisać o kolejnych powołaniach do Kadry Narodowej naszych wspinaczy J.

Dziękujemy zarządowi GTW za wsparcie, Urzędowi Miasta Gliwice za wsparcie finansowe sekcji, rodzicom i wszystkim, którzy nam kibicują!


78 RAZY NA PODIUM
CZYLI PODSUMOWANIE
WSPINACZKOWEGO SEZONU 2017 AKADEMII WSPINACZKI GTW


Zakończył się wspinaczkowy sezon startowy w 2017r. Naszych 26 zawodników wystartowało w 31 zawodach. Zawodnicy rywalizowali w Pucharze Polski, Pucharze Regionalnym i Pucharze Europy. Brali udział również w zawodach towarzyskich (Crux Kids, Gliwice na Topie, Big Little Monkey, itp.) jak i zagranicznych (Morawski Puchar, Puchar Czech, Climbing Petzen Trophy).
Stanęliśmy aż 78 razy na podium!
Kolejny nasz sukces to powołanie Janka Kroszki do Kadry Narodowej, a Mileny Ciechanowskiej, Martyny Ciechanowskiej, Patrycji Aksman, Szymona Kopla, Bartosza Ciesielskiego, Szymona Bochenka i Janka do Kadry Śląska.
Za wszystkimi sukcesami stoją oczywiście nasi wspaniali trenerzy: Tymon Waliński, Mateusz Nawratek, Aleksander Olszok, Bartek Patora oraz. szef Akademii Tomasz Ciechanowski. Należy jeszcze wspomnieć o trenerze który z nami współpracuje w bieganiu- Andrzejowi Kajdanowi oraz Andrzejowi Rawskiemu /który był z nami do czerwca/
Dziękujemy gminom, które nas wspierają – Gliwice, Pyskowice i Gierałtowice.

Miejsca poszczególnych zawodników i zawodniczek
w Klasyfikacji Generalnej Polskiego Związku Alpinizmu:

Puchar Europy:
Jan Kroszka 5 miejsce w czasówkach;

Puchar Polski Juniorzy Młodsi:
Jan Kroszka– 1 miejsce w czasówkach, 18 bouldering;
Szymon Bochenek – 12 miejsce prowadzenie, 21 bouldering
Piotr Bąk- 15 miejsce prowadzenie

Puchar Dzieci i Młodzików:
Milena Ciechanowska – 4 miejsce, kat. Dzieci;
Martyna Ciechanowska – 4 miejsce, kat. Młodzicy;
Bartosz Ciesielski – 5 miejsce, kat. Młodzicy;
Kacper Blaszke – 7 miejsce, kat. Dzieci Młodsze;
Patrycja Aksman – 9 miejsce, kat. Młodzicy;
Mateusz Panenka – 14 miejsce, kat. Dzieci;
Szymon Kopel- 17 miejsce, kat. Dzieci;
Filip Ziemba – 25 miejsce, kat. Dzieci;
Bartosz Bąk – 37 miejsce, kat. Dzieci.

Puchar Regionalny Śląska i Opolszczyzny:
Milena Ciechanowska -1 miejsce, kat. Dzieci;
Bartosz Ciesielski – 1 miejsce, kat. Młodzicy;
Szymon Bochenek – 1 miejsce, kat. Junior Młodszy
Patrycja Aksman – 2 miejsce, kat. Młodzicy;
Martyna Bąk – 2 miejsce kat. Junior Młodszy;
Kacper Blaszke – 3 miejsce, kat. Dzieci Młodsze;
Martyna Ciechanowska – 3 miejsce, kat. Młodzicy;
Jan Kroszka – 3 miejsce, kat. Junior Młodszy;
Krystian Poczkaj – 3 miejsce, kat. Junior Młodszy;
Amelia Kopel – 4 miejsce kat. Junior Młodszy;
Mateusz Panenka – 5 miejsce, kat. Dzieci;
Szymon Kroliński – 7 miejsce kat. Młodzicy;
Bartosz Bąk – 7 miejsce, kat. Dzieci;
Jacek Kurdek- 8 miejsce, kat. Junior Młodszy;
Martyna Kowalewska – 10 miejsce, kat. Dzieci;
Filip Ziemba – 12 miejsce, kat. Dzieci;
Milena Kiełbus – 20 miejsce, kat. Dzieci Młodsze;
Kasia Galonska – 22 miejsce, kat. Dzieci Młodsze.


BARDZO SZYBKI MISTRZ!

JAN KROSZKA to obecnie uczeń klasy II A gimnazjum i jednocześnie zawodnik z GTW Akademii Wspinania. W 2016 roku został powołany do kadry narodowej oraz kadry Śląska w „czasówkach”. Zdobył drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej w Pucharze Europy w Bolonii (17.05.2017r) i brązowy medal Mistrzostw Polski (20.05.2017). W Mistrzostwach Świata w Innsbrucku (30.08-10.09.2017r.) zajął 23 miejsce na świecie i ustanowił swoją „życiówkę”. W Pucharze Regionalnym we wspinaczce na czas w Bytomiu (24.09.2017) zajął 2 miejsce! Obecnie jest trzeci w klasyfikacji generalnej we wspinaczce na „czas”. Janek długo był trenowany przez Andrzeja Rawskiego, a obecnie szlifuje formę u boku Andrzeja Kajdana, na ściance wspinaczkowej naszej sali gimnastycznej. GRATULUJMY SUPER WYNIKÓW!

jan kroszka kadrowicz maly resize

http://www.gtwgliwice.pl/akademia-wspinania.html

https://gliwice.eu/aktualnosci/zycie-i-styl/jak-oni-sie-wspinaja

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017

Dnia 19.06.2017r. w Gierałtowicach odbyło się zakończenie Sezonu Wspinaczkowego. Z tej okazji zostały zorganizowane zawody z ciekawymi konkurencjami takim jak: zakładanie uprzęży i wiązanie się na czas, wiszenie w przybloku, podciąganie, bańka oraz wspinanie na czas. W konkurencjach oprócz naszych wspinaczy brali również udział rodzice – co nas bardzo cieszy :). W tym roku dołączyli do nas piłkarze, którzy mieli możliwość spróbowania wspinaczki – może część zmieni dyscyplinę :). Zmaganiom sportowym towarzyszył poczęstunek, o który zadbali rodzice oraz gmina Gierałtowice – bardzo dziękujemy.

Źródło: https://www.facebook.com/GTWGliwice/