Wycieczka klas czwartych „Sztolnia Królowa Luiza" w Zabrzu


Dnia 21.11.2019r. klasy czwarte naszej szkoły odbyły wycieczkę do "Sztolni Królowa Luiza" w Zabrzu gdzie uczestniczyli w lekcji „Bajtel Szychta". "Bajtel Szychta" - to wyjątkowy event w formie zabawy, dzięki któremu nasi uczniowie mogli wcielić się w rolę górnika i na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią. Uczniowie przed zejściem otrzymali oryginalny ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. W trakcie zajęć poznali realia pracy w kopalni, wykonali różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, cięcie drewna.
"Bajtel Szychta" to godna polecenia lekcja integrująca nie tylko grupy klasowe ale również wspólne spędzanie czasu wolnego. "Sztolnia Luiza" jest kolejnym miejscem na Śląsku, którym możemy pochwalić się nawet za granicą.

 Wycieczka odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego „Śladem gwarków śląskich", zleconego przez Gminę Gierałtowice Stowarzyszeniu "Lepsza Przyszłość".

wykonanie strony internetowej: Everest Studio