Dzień Czystego Powietrza

14 listopada 2019r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji odbyły się różne antysmogowe działania. Ze względu na to, że Polsce największy udział w zanieczyszczeniach powietrza ma niska emisja, czyli spaliny samochodowe oraz dym z kominów pieców centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych zorganizowano konkurs na Gminny Plakat Antysmogowy. Przygotowano wystawę ze zgłoszonych prac, które zachęcają do wymiany pieców. Dzieci na lekcjach plastyki wykonały także ulotki, które trafią do rąk dorosłych mieszkańców Gierałtowic, by zwrócić im uwagę, jak poważny jest problem smogu. W klasach przeprowadzono różnorodne zajęcia na temat smogu – „Poukładajmy powietrze", „Nowa kultura poruszania się w mieście" czy „Masz jedno życie. Wybierz świadomie!„. Odbył się także Proekologiczny happening, aby młode pokolenie mogło wyrazić swój protest przeciwko zanieczyszczaniu powietrza.

Powiedzmy wspólnie "NIE dla Smogu"!!!

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na Plakat Antysmogowy:


I miejsce – Magda Goclon i Alicja Erfurt
II miejsce – Monika Karczmarz
III miejsce – Marcel Beńko

wykonanie strony internetowej: Everest Studio