Pierwszoklasiści w gminnej bibliotece

W środę 28.11.2018 r. uczniowie klasy 1b po raz pierwszy wybrali się do pobliskiej Biblioteki Gminnej. W trakcie wizyty dzieci oglądały mnóstwo książek ulokowanych w poszczególnych działach, ale największym zainteresowaniem cieszył się dział „Literatura dla dzieci". Dużą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju pozycji z trójwymiarowymi ilustracjami, atlasów o roślinach, zwierzętach i dinozaurach. Dowiedziały się, w jaki sposób wypożycza się książki, i jak należy o nie dbać. Niektórzy próbowali nawet czytać ich fragmenty. Pani bibliotekarka zaprosiła uczniów na prelekcje „Główne zadania biblioteki i praca bibliotekarza". Kolejnym krokiem było założenie kart czytelnika i wypożyczenie wybranej książki. Dla wielu była to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta w bibliotece.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio