Podaj dalej-film o Projekcie Bohaterskiej Wyobraźni

Film powstał podczas realizacji Heroic Imagination Projekt-Projektu Bohaterskiej Wyobraźni. Charakterystyczną cechą programu jest to, że uczestnicy treningu rozpoznają, jak odnaleźć w sobie Bohatera. Program składa się z sześciu modułów lekcyjnych, z których każdy dotyczy innego społeczno-psychologicznego tematu. Te tematy to np. rasizm, władza, podporządkowanie się grupie, stereotypy, automatyczne przypisywanie cech innym czy bezmyślność w trudnych sytuacjach.
Moduł pierwszy dotyczy zjawiska postronnego widza, tak zwanego Efektu Gapia (Bystander Effect), który pojawia się gdy jesteśmy członkiem różnych grup społecznych. Może prowadzić do tragicznych w skutkach wydarzeń jak na przykład nieudzielenie pomocy komuś, kto jej naprawdę potrzebuje zarówno medycznej, jak i tej ludzkiej bazującej na empatii.
Uczniowie z klasy IVB uczą się jak ważne jest bezinteresowne pomaganie i reagowanie na potrzeby innych.

Film

 

wykonanie strony internetowej: Everest Studio