Wyjazd klas ósmych do teatru


30 października klasa 8a i 8b pojechały do teatru w Łaziskach Górnych na spektakl pt.:"Oskar i Pani Róża". Jest to przejmująca historia małego chłopca, który umiera na raka. Jego dni są policzone, a on sam nie wie jak radzić sobie wobec takiego wyroku. Spektakl przenosi nas do realiów oddziału onkologicznego- miejsca, z którego nieraz się nie wraca. To praktycznie dom Oskara- głównego bohatera. To tam Oskar próbuje rozmawiać z Bogiem, to tam traci nadzieję i obwinia siebie za to, że jest chory. Tam jednak też poznaje osobę niezwykłą- Panią Różę- wolontariuszkę, która za cel postawiła sobie walkę o godność i duszę umierającego dziecka.

Jest to spektakl niełatwy poprzez swoją tematykę, jednak zaskakująco ciepły i niosący ze sobą nadzieję. Bohaterowie są zwykłymi ludźmi - takimi samymi jak ci, którzy siedzą na widowni i wspólnie z widzami będą cierpieć, płakać, ale czasem i śmiać się do łez.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio