DWUDNIOWA WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

W dniach 7 i 8 maja klasy 5a i 5c odwiedziły piękny Wrocław. Wśród licznych ciekawostek tego mia sta, mieliśmy okazję poznać Centrum Wiedzy o Wodzie - HYDROPOLIS. Ukazuje ono w fantastyczny sposób różnorodny charakter wody, przy wykorzystaniu najnowszych technik multimedialnych.Kolejnym etapem naszej szkolnej wyprawy był Ogród Botaniczny, Rynek i Most Zakochanych nad Odrą. Największą (dosłownie i w przenośni) atrakcją był wieżowiec SKY TOWER (212m) z punktem widokowym na wysokości 200m. Na szczęście pogoda dopisała i mogliśmy podziwiać panoramę całego Wrocławia z "lotu ptaka". Po krótkiej nocy w hostelu kontynuowaliśmy zwiedzanie tego ciekawego miasta. Obserwowaliśmy niezwykle widowiskowe Multimedialne Fontanny tuż przy Ogrodzie Japońskim. Jest to park przedstawiający min. architekturę i styl Kraju Kwitnącej Wiśni. Bardzo ciekawym miejscem okazało się wrocławskie ZOO, a w szczególności AFRYKARIUM. Jest to oceanarium poświęcone wyłącznie faunie Afryki. Spacer tunelem wśród wodnych stworzeń, takich jak rekiny, był bardzo fascynujący. Niestety wszystko co dobre, szybko sie kończy. Tak samo nasza wycieczka, pełna niesamowitych atrakcji i ciekawych miejsc dobiegła końca.

Monika Karczmarz

wykonanie strony internetowej: Everest Studio