Obchodzi nas los pszczół

Rola pszczół w utrzymaniu równowagi ekosystemu jest nieoceniona, ponieważ są odpowiedzialne za zapylanie ponad połowy gatunków roślin uprawnych na świecie, zapewniając lepszą jakość warzyw i owoców. Z tego względu, że ochrona owadów zapylających jest ważnym elementem utrzymania bioróżnorodności, postanowiono w szkole obchodzić Dzień Pszczół. W ramach tego dnia, zorgzanizowano wystawę dotyczącą życia pszczół. Uczniowie zbudowali domki dla dzikich pszczół, które trafiły do szkolnego ogrodu. Jednak największą atrakcją okazało się stoisko z degustacją różnych rodzajów miodów oraz sałatek. Uczniowie także w ramach akcji "Siejmy - Słońce", gdzie tworzy się zakątki przyjazne owadom zapylającym, zasadzili słoneczniki w szkolnym ogrodzie doświadczeń. Na sam koniec uczniowie klasy 7a zadbali o wygląd ogrodu rozprawiając się z chwastami.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio