Konkurs mitologiczny 2018

Uczniowie ze szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych mieli okazję sprawdzić swą wiedzę związaną z mitologią w konkursie, który zorganizowano 5 marca 2018r. W części pierwszej oceniano prezentację, dotyczące wybranej postaci z mitologii. Uczestnicy wystąpili w stylizacjach, przygotowanych z myślą o dzisiejszym konkursie. W części pisemnej, biorący udział w rozgrywkach konkursowych, rozwiązali test składający się z 17 pytań. Zadania nie były łatwe. Podstawą do ich opracowania była lektura Jana Parandowskiego Mitologia. Pytano m.in. o imię królewny, którą Atena zamieniła w pająka oraz o karę, jaką wymierzył Apollo królowi, któremu nie podobała się jego gra.

Równorzędne nagrody otrzymują:
Oliwia Tomaszewska, Marta Goldmann i Kornelia Kroczyk
Gratulujemy!

Przeglądaj zdjęcia

wykonanie strony internetowej: Everest Studio