I Dyktando Niepodległościowe „O historii po polsku!”

W odpowiedzi na zaproszenie Śląskiego Kuratorium Oświaty, Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców Oddział w Lublińcu oraz Fundacji Zawsze Warto, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, aby upamiętnić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięli udział w I Dyktandzie Niepodległościowym „O historii po polsku!" Do pierwszego etapu konkursu, który rozgrywał się w szkołach, przystąpiło 1875 uczniów.W etapie finałowym, który miał miejsce w WOM-ie w Częstochowie, wzięło udział 45 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe województwa śląskiego i 46 uczniów z gimnazjum. Wśród finalistów znaleźli się uczeń klasy VII a – Dawid Piotrowski oraz uczniowie gimnazjum Szymon Szolc i Mateusz Dembia z klasy IIIA.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio