Mówimy stanowczo "NIE dla SMOGU"

Polacy oddychają najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w całej Unii Europejskiej.

Jak pokazują wszelkie dostępne rezultaty badań, największy wpływ na powstawanie smogu ma tzw. mała emisja, czyli pyły uwalniane w wyniku spalania w domach opału w piecach węglowych i kominkach. Im gorszy opał, tym groźniejsze dla zdrowia efekty.

Często z braku wiedzy na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą smog, wielu ludzi spala w piecu śmieci czy opał złej jakości, trując siebie, swoich bliskich i całe otoczenie. Dlatego tak wielką rolę w walce o czyste powietrze odgrywa edukacja ekologiczna.

W ramach szkolnej kampanii, którą rozpoczyna się od 14 listopada  - Dnia Czystego Powietrza odbędzie się szereg akcji oraz zajęć na temat

"Jak chronić powietrze przed zanieczyszczeniami"

SMOG

wykonanie strony internetowej: Everest Studio