JUBILEUSZOWA PIĄTA GIMNAZJADA ZNOWU WYGRANA!!!

09 CZERWCA 2017r. odbyła się na obiektach sportowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyszowicach - Gimnazjada. Impreza była jubileuszowa, bo odbyła się po raz piąty w Przyszowicach, a „nasza" szkoła wygrała po raz czwarty z rzędu. Ważną informacją jest również obecność szkoły z Czech. A o to konkurencje, w których uczniowie rywalizowali:

 • przeciąganie liny
 • wywijadło
 • tor przeszkód
 • żonglerka piłką nożną
 • skoki przez skakankę
 • wyciskanie sztangi
 • rzut piłką lekarską
 • skok w dal z miejsca
 • skok w dal
 • bieg 1500m. chłopcy i 800m. dziewczyny
 • bieg 100m.
 • bieg sztafetowy 4x400m.

Za I miejsce w danej dyscyplinie można było uzyskać 35 punktów, II miejsce 25, III miejsce 20, IV miejsce 15, V miejsce 10, VI miejsce 5. Podsumowując wszystkie punkty uzyskaliśmy przeszło 100 punktową przewagę nad szkołą na drugim miejscu.
Naszymi największymi sukcesem na zawodach były napewno sukcesy indywidualne:

Karolina Kaletka I miejsce na 100m. z czasem - 13.38s.
Karolina Kaletka I miejsce w skok w dal z miejsca - 223cm.
Martyna Neumann I miejsce w skok w dal z biegu - 4.25m.
Mateusz Jojko I miejsce w rzucie piłką lekarską w tył – 15.5 m.
Julia Rozkoszek I miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc – 210 razy.

Julia Rozkoszek II miejsce na 100m. z czasem 14.60s.
Bartosz Grobosz II miejsce z czasem 11.88!!!
Kewin Grychtoł III miejsce na 1500m.
Natalia Kroczek III miejsce w skoku w dal – 3.89m.
Karolina Kaletka oraz Marta Kopernik III miejsce w skoku przez skakankę – 170 razy.
Mateusz Jojko III miejsce w wyciskaniu sztangi – 140 razy.
Szymon Cembrzyński II miejsce w rzucie piłką lekarską – 14.4m.
Pyrgiel Karolina II miejsce w rzucie piłką lekarską – 8.5m.
Weronika Biskup III miejsce w wyciskaniu sztangi – 120 razy.

Największe emocje zawsze są na biegu sztafetowym 4x400m. gdzie zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt zajęliśmy pierwsze miejsce!!!

Skład biegu 4x400m. dziewcząt:
Karolina Kaletka klasa III
Kamila Slany klasa III
Milena Kaletka klasa I (!!!)
Klaudia Wagner klasa II

Skład biegu 4x400m. chłopców:
Eryk Piszczek klasa I (!!!)
Szymon Cembrzyński klasa III
Mateusz Jojko klasa III
Bartosz Grobosz klasa II

Wszyscy uczestniczy Gimnazjady:
Papała Natalia (1GA G), Piszczek Eryk (1GA G), Kaletka Milena (1GB G), Mączka Martyna (1GB G), Kaczkowska Julia (2GA G), Konieczny Maria (2GA G), Kuś Mateusz (2GA G), Gabor Łukasz (2GB G), Głąbica Marcin (2GB G), Grobosz Bartosz (2GB G), Grychtoł Kewin (2GB G), Łastawiecki Wojciech (2GB G), Nieradzik Angelika (2GB G), Pyrgiel Karolina (2GB G), Spyra Rafał (2GB G), Starowicz Piotr (2GB G), Wagner Klaudia (2GB G), Jojko Mateusz (3GA G), Kaletka Karolina (3GA G), Kostrzak Aleksandra (3GA G), Kosztowny Łucja (3GA G), Neumann Martyna (3GA G), Stanik Tomasz (3GA G), Związek Alicja (3GA G), Adamczyk Dawid (3GB G), Bieniek Bartosz (3GB G), Biskup Weronika (3GB G), Bzdręga Kamil (3GB G), Kopernik Marta (3GB G), Michalik Anna (3GB G), Rozkoszek Julia (3GB G), Slany Kamila (3GB G), Spyra Martyna (3GB G), Cembrzyński Szymon (3GC G), Cybułka Patryk (3GC G), Groborz Kamil (3GC G), Kroczek Natalia (3GC G), Majewski Wojciech (3GC G), Markiewka Kacper (3GC G), Mól Błażej (3GC G), Sobota Szymon (3GC G).

wykonanie strony internetowej: Everest Studio