Aktualności

Święto Narodowe Trzeciego Maja

W 233 rocznicę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja podczas uroczystych obchodów i złożenia kwiatów pod pomnikiem Powstańców Śląskich dzieci z Przedszkola w Gierałtowicach przepięknie deklamowały wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Gratuluję Ani i Jakubowi z grupy „Motylki” występu, natomiast ich Rodzicom oraz p. Aleksandrze Grygierowskiej dziękuję za przygotowanie dzieci i przybycie na uroczystość.

Podziękowanie

„Śląska Piosenka Wesoła”

Nasi reprezentanci zdobyli wyróżnienia w konkursie „Śląska Piosenka Wesoła”, zorganizowanym w dniu 17.04.2024 w Gminnym Przedszkolu w Paniówkach. Serdecznie gratulujemy naszym dzieciom oraz ich nauczycielom.

„Małpka w kąpieli”

Dziękujemy serdecznie 🙂

Przedszkolaki śpiewają hymn.
W dniu 10 listopada 2023 r., o godz. 11.11 dzieci z Gminnego Przedszkola w Gierałtowicach z okazji Narodowego Święta Niepodległości uroczyście zaśpiewały nasz hymn narodowy. Wykonanie poruszyło serca wszystkich obecnych. Brawo Przedszkolaki!

SPOTKANIE Z PISARZEM

W dniu 21 listopada nasze sześciolatki uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem, Waldemarem Cichoniem. Dzieci poznały historię powstania pierwszej książki o Cukierku oraz dowiedziały się kto pracuje nad wydaniem książki.

Pan Waldemar przeczytał dzieciom opowiadanie z jednej ze swoich książek.

Po spotkaniu dzieci miały możliwość otrzymania autografu na zakupionej książce.

W Bibliotece w Gierałtowicach czeka na dzieci skrzynka na listy do Mikołaja. Dzieci, które przyjdą z listem do Mikołaja i wypożyczą książkę otrzymają specjalny medal Mikołajkowy. Zachęcamy wszystkie Przedszkolaki do udziału w akcji.

„Kici Nici i przepis na święta” – dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w dniu 7 grudnia w spotkaniu z Aliną Przydatek, autorką pięknych i mądrych książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyły grupy „Pszczółki”, „Motylki” i „Gwiazdeczki”.

20 marca 2024 roku w naszym przedszkolu dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli stanęły w szranki w konkursie „W świecie baśni Pana Andersena”. Walka była zacięta, a ostatecznie na podium stanęły dzieci z Gminnego Przedszkola w Chudowie (I miejsce), przedszkolaki z Gierałtowic zajęły drugie miejsce, zaś trzecie miejsce przypadło dzieciom z Przedszkola nr 25 w Gliwicach. Przedszkolaki z Przyszowic i Paniówek zajęły czwarte miejsce. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody oraz dyplomy. Dziękujemy za przybycie naszym gościom, a w szczególności p. Sekretarz Gminy Katarzynie Łabarzewskiej, p. Teresie Antoszewskiej oraz p. Dyrektor GOK w Gierałtowicach, Indze Papkala.

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

10 kwietnia w Gminnym Przedszkolu w Gierałtowicach odbył się konkurs matematyczny „Zakodowana matematyka”. Nasi reprezentanci wykazali się wiedzą oraz umiejętnościami w zakresie kodowania, liczenia oraz tworzenia i porównywania zbiorów, co pozwoliło im zdobyć drugie miejsce. Gratulujemy dzieciom oraz ich nauczycielkom.