Gminny Konkurs Literacki “Bajki i Legendy Polskie”

Kolejny raz w naszym Przedszkolu odbył się Gminny Konkurs Literacki “Bajki i Legendy Polskie”. Dzieci z Gminnych Przedszkoli w Gierałtowicach, Paniówkach, Przyszowicach i Chudowie rywalizowały prezentując swoje wiadomości związane z następującymi legendami: Przedziwna historia o koziołkach poznańskich, Toruńskie pierniki, Bazyliszek, Złota kaczka, Przerwany hejnał, O Wawelskim smoku, królu Kraku i szewcu Skubie.
Nasi reprezentanci: Tymoteusz Borowski, Franciszek Staszewski oraz Jakub Szymonik walczyli zawzięcie i uzyskali II miejsce.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom: firmie “Jamar”, firmie “Biała Róża”, rodzicom Hani Ś. , firmie AS drogeria, cukierni “Maszkety u Grety” oraz Gminie Gierałtowice. Dzięki Waszej hojności wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody. Nagrody w postaci pięknego wydania wierszy J. Brzechwy otrzymały także przedszkola biorące udział w konkursie.