Wyjazd uczniów szkoły podstawowej do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach

Wyjazd rekreacyjny do Parku Wodnego we Tarnowskich Górach 20 grudnia 2011 roku, to niebywała atrakcja dla naszych uczennic i uczniów. Przez niespełna 2 godziny, czterdziestu siedmiu uczestników mogło pod okiem nauczycieli i ratowników korzystać z kąpieli wodnych. Do ich dyspozycji były baseny, rzeka, jakuzi i zjeżdżalnie, basen z solanką i mini wodospady. Była to niecodzienna lekcja zajęć wychowania fizycznego i rekreacji.

Codzienna kilkugodzinna praca przy komputerze może negatywnie wpłynąć na zdrowie dziecka. Nadmierne spędzanie czasu przed komputerem powoduje szereg dolegliwości, np. nadwyrężenie mięśni nadgarstków, bóle dolnych części kręgosłupa, męczenie się wzroku i finalnie ? zmęczenie organizmu. To duże zagrożenie szczególnie dla dzieci i młodzieży, których organizmy są w fazie ciągłych zmian, toteż ważne są odpowiednio zorganizowane przerwy w korzystaniu z zajęć lekcyjnych i komputera.

Wycieczka do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach została zorganizowana w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez dzieci i młodzież w postaci wielogodzinnego spędzania czasu przy komputerze.

Ćwiczenia na basenie poza tym, że są znakomitą zabawą, ciekawą i zdrową formą spędzania czasu dla dzieci również stymulują ich rozwój psychomotoryczny. Mają na celu poprawę kondycji uczniów, koordynacji ruchowej oraz wytrzymałości siłowej. Ponadto zajęcia przewidziane zostały w celu usunięcia napięcia mięśniowego i przyniesienia odpoczynku całemu ciału dziecka.