WIZYTA NA PLANECIE ENERGII

W czwartek 25 kwietnia uczniów klas 1-3 czeka wyprawa w fascynujący świat energii elektrycznej. Projekcja filmu 3D o Energoludkach, kolejka elektryczna zasilana na baterie słoneczne, samochody napędzane siłą mięśni, doświadczenia i eksperymenty prowadzone przez pracowników akademickich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego to tylko niektóre atrakcje, które czekać będą w namiotach „Planety Energii”, która za sprawą uczniów klasy IIa gierałtowickiej szkoły podstawowej zawita z dwudniową wizytą do Katowic. W mobilnym miasteczku edukacyjno-rozrywkowym młodzi odkrywcy znaleźć będą również mogli odpowiedzi na frapujące pytania: w jaki sposób wyprodukować prąd z cytryny, na jakiej zasadzie działa elektrownia wodna.

Wizyta miasteczka w „stolicy” Górnego Śląska to jedna z 10 nagród głównych w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej skierowanej do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, której organizatorem jest Grupa ENERGA.

Przy pomniku Powstańców koło katowickiego Spodka 25 i 26 kwietnia w godz. 9.00-14.00 miasteczko dostępne będzie dla zaproszonych klas, a od 15.00-18.00 we wspólnej zabawie będą mogli uczestniczyć wszyscy zainteresowani.