Wizyta klas I-III w MIASTECZKU PLANETA ENERGII

25 kwietnia uczniowie klas 1-3 byli pierwszymi zwiedzającymi „Planetę Energii”, która zawitała do Katowic z dwudniową wizytą. Uroczystego otwarcia mobilnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego dokonali ich koledzy z klasy IIa. Na miejscu na dzieci czekały liczne atrakcje między innymi: projekcja filmu 3D o Energoludkach, samochodziki napędzane siłą mięśni, doświadczenia i eksperymenty prowadzone przez pracowników akademickich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz liczne konkursy z nagrodami. W mobilnym miasteczku edukacyjno-rozrywkowym nasi uczniowie mogli również znaleźć odpowiedzi na frapujące pytania: w jaki sposób wyprodukować prąd z cytryny, jak działa elektrownia wodna, czym jest „zielona” energia. Na wszystkie dzieci czekały atrakcyjne upominki w postaci zestawów edukacyjnych.

Wizyta miasteczka w stolicy Górnego Śląska to jedna z 10 nagród głównych, którą zdobyli jedni z najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej zorganizowanej przez Grupę ENERGA.

Patronat honorowy nad konkursem „Planeta Energii” objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Patronat merytoryczny sprawuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Patroni medialni III edycji programu „Planeta Energii” to magazyn popularnonaukowy Focus oraz sieciaki.pl , a jego ambasadorem jest Tomasz Rożek – doktor nauk fizycznych, dziennikarz naukowy i autor książek.