Wieczór Teatralny „Cały świat jest teatrem”

Cały świat jest teatrem”

Pod tym hasłem 7.02.2013 odbył się kolejny Wieczór Teatralny w naszej szkole. Celem spotkań jest obcowanie z literaturą i teatrem, troska o kulturę słowa mówionego oraz zaprezentowanie pomysłowości i wysiłku gierałtowickich uczniów.

Jako pierwsi wystąpili członkowie Koła Dziennikarsko – Teatralnego przenosząc nas do XIX– wiecznego Londynu, w którym rozgrywa się akcja „Opowieści wigilijnej” na podstawie powieści Karola Dickensa. W noc wigilijną bezwzględnego skąpca Scrooge`a odwiedza duch zmarłego Marleya, który zapowiada wizytę trzech duchów. Scenografia i aktorzy świetnie oddali klimat świąt Bożego Narodzenia, który pozwolił na głębsze zrozumienie przesłania powieści.

Grupa teatralna projektu unijnego „Twórczo w przyszłość” zaprosiła widzów do krainy Świętego Mikołaja. Aktorzy zaprezentowali sztukę w języku angielskim „Christmas and Santa Claus”. Dowiedzieliśmy się, dlaczego Święty Mikołaj wraz z żoną postanowili wytwarzać zabawki i rozdawać je dzieciom.

Przedstawienie „Kot w butach” w wykonaniu klasy IV a (również zagrane w języku angielskim) to historia niesłychanie sprytnego kota- dzięki chytrym pomysłom zwierzaka jego ubogi właściciel Janek stał się księciem Janem i zamieszkał w pałacu, pojmując za żonę królewnę.

Wydawałoby się, że miłość ma jedno imię. Klasa V b w „Historiach miłosnych” udowodniła że miłość ma trzy imiona i na dodatek są to imiona królewskie. Uczniowie w żartobliwy sposób pokazali, że miłość „dopada ” nawet tych niezdecydowanych i rozkapryszonych, ale morał „… i żyli długo i szczęśliwie ” jest jak najbardziej prawdziwy.

„Pokaz pomocy szkolnych” – tytuł przedstawienia kabaretowego   zaintrygował zebranych. Okazało się, że pokazy odbywają się nie tylko w świecie mody. W przezabawny sposób grupa teatralna przedstawiła najnowsze trendy w uczniowskich pomocach naukowych. Udowodnili, że pomysłowość uczniów nie zna granic.

Klasa III a zaprezentowała prawdziwe oblężenie Czerwonych Kapturków! Zgromadziło się ich tak wiele, bo przywędrowały z różnych stron świata. Wilk na widok tylu Kapturków padł zemdlony, ale jak to w bajkach bywa- wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Również kl. VI b przedstawiła bajkę o Czerwonych Kapturkach, ale w wersji młodzieżowej. Komiczne dialogi i wartka akcja rozbawiły publiczność do łez.

Kabaret „Horrorek” z kl. V c i V a przedstawił straszne, ale i wesołe scenki- w końcu lubimy się bać i śmiać 🙂

Nietypową aranżację baśni „Kopciuszek” obejrzeliśmy w wykonaniu klasy IV b. Było bardzo tanecznie, kolorowo i wzruszająco.

Po zakończonej prezentacji wszystkich grup teatralnych głos zabrała pani dyrektor Urszula Cieślik, dziękując młody aktorom i ich nauczycielom za wysiłek i zaangażowanie w przygotowanie wieczornego spotkania oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i obecność.

Do zobaczenia za rok!

Wieczór teatralny na zdjęciach autorstwa p. Adama Benka