Święto Szkoły

Ostatni dzień przed feriami zimowymi – 8 lutego tradycyjnie upłynął nam pod hasłem Dnia Patrona. Jak co roku był to w naszej szkole dzień świąteczny, wypełniony atrakcjami. Stałą pozycją tego dnia jest konkurs gwarowy, w którym uczestnicy walczą o tytuł Ślązaka Szkoły. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się aż 22 uczniów z różnych klas. Prezentowali piosenki, wiersze oraz teksty autorstwa swojego lub swoich bliskich. Wszyscy wykonawcy bardzo podobali się jurorom oraz publiczności.

W klasach I-III nagrodę główną zdobyli Wiktoria Golec z klasy IIIa oraz Damian Wieczorek z klasy IIb. Tytuł „Ślązaka Szkoły” w grupie starszej przypadł w udziale Danielowi Zubkowi z klasy IVa. Serca publiczności zdobył również uczeń klasy VIb – Dawid Zaczek, któremu jury przyznało wyróżnienie.

Gratulujemy zwycięzcom!

Wielką atrakcją uroczystości był wokalno – taneczny występ zespołu folklorystycznego złożonego z uczniów klas czwartych. Zespół zaprezentował wiązankę pieśni i tańców śląskich. Tancerze wystąpili w pięknych strojach ludowych.

W trakcie imprezy zostały także wręczone nagrody z konkursu plastycznego „Śląska zakładka do książki”.

Drugą część uroczystości wypełniły przedstawienia prezentowane poprzedniego dnia na Wieczorze Teatralnym.

Dzień Patrona Szkoły upłynął nam w miłej atmosferze. Pełni wrażeń opuściliśmy mury szkolne, by rozpocząć zasłużone ferie zimowe.