Rajd rowerowy

Dnia 12 czerwca w środę klasy 6 pod opieką naszych nauczycieli oraz przyjaciół ze stowarzyszenia „Stokrotka” udaliśmy się na wycieczkę rowerową.

Wszyscy uczestnicy wycieczki mieli się zebrać pod szkołą o godz. 9.45. Najpierw sprawdzona została lista obecności, a następnie sprawdzono stan techniczny rowerów, aby nie doszło do żadnego wypadku. Nasz szlak prowadził przez dróżki leśne. Po męczącej trasie nasz cel wędrówki rowerowej został osiągnięty. Dojechaliśmy do leśniczówki, w której mogliśmy zjeść pyszną grochówkę i spotkać się z leśniczym. Gdy już odpoczęliśmy mogliśmy wyruszyć w dalszą drogę. Zatrzymaliśmy się przy kapliczce św. Huberta patrona myśliwych.  Dalszym punktem wycieczki była Kolonia Beksza, gdzie rozpaliliśmy ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. Chłopcy pokazali się od dobrej strony i upiekli dziewczętom wędlinę. Każdy miał świetny humor, a pogoda była cudowna. Kiedy już wszyscy zjedli wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji prowadzonej przez klub abstynentów. Podziękowaliśmy im za udany rajd oraz pożegnaliśmy się.

Wycieczka ta była bardzo udana. Na pewno długo jej nie zapomnimy, a w szczególności zapamietamy małe przygody, które nas spotkały na trasie. Mamy nadzieję, że za rok znów będziemy mogli uczestniczyć w takiej wyprawie.

Kasia Adamczyk

Więcej zdjęć