Projekt „Wszystkie Kolory Świata”

Uczniowie z Gierałtowic ratują dzieci na świecie!
 VI edycja projektu „Wszystkie Kolory Świata”

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska.

Uczniowie z naszej placówki mogą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF Polska, która już po raz szósty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.

W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się ich wystawa. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę.

Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najuboższych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak: gruźlica, odra, tężec, błonica, krztusiec czy polio.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF w Polsce.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne.

Laleczki można tworzyć i przynosić do świetlicy do 17 stycznia 2022r.

Szczegółowe informacje dotyczące etapów projektu, a także wykroje laleczek
i instrukcje ich wykonania, można uzyskać w świetlicy szkolnej.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!