Poznać Pismo Święte

Poznać Pismo Święte – poznać Słowo Boże to szczytny cel tych, którzy startują w szkolnych konkursach wiedzy Biblijnej i spędzają długie godziny na czytaniu poszczególnych Ksiąg. Uczniowie szkół podstawowych zapoznają się szczegółowo z treściami Ewangelii.

W tym roku szkolnym zmagania te dotyczyły Ewangelii według świętego Jana. Do etapu szkolnego przystąpiło 12 uczniów klas 4-6, a z nich najlepszymi okazali się: Marcin Matera, Szymon Szolc, Adrianna Bednarek i Monika Matera. Oni właśnie reprezentowali uczniów Szkoły Podstawowej w Gierałtowicach podczas etapu rejonowego XVIII Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Szkole Podstawowej na Krywałdzie. W etapie rejonowym wzięło udział 38 uczniów z różnych szkół. Trzech najlepszych uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Jednym z nich jest Szymon Szolc, który wraz z innymi dwoma uczniami z naszego regionu będzie nas reprezentował w kwietniu w Katowicach. Marcin Matera otrzymał wyróżnienie za czwarte miejsce.

Wszystkim uczniom gratulujemy wysokich wyników i wspaniałej wiedzy, która jest wynikiem ich wytrwałej pracy. Dziękujemy i gratulujemy także rodzicom uczniów, którzy stale wspierają swoje pociechy w rozwoju duchowym i intelektualnym.