Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ Wyprawy z Żubrem Pompikiem”

W roku szkolnym 2021/2022 klasa 2a realizowała Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Wyprawy z Żubrem Pompikiem”.

Głównym założeniem projektu było rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, promowanie czytelnictwa, wzbogacenie ogólnej wiedzy o Polsce, przyrodzie i Polskich Parkach Narodowych.

W ramach projektu uczniowie raz w miesiącu uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznawali nowe przygody żubra Pompika i jego rodziny w trakcie czytania wybranej książki z serii „Żubr Pompik. Wyprawy.”, autorstwa dr Tomasza Samojlika. Dzięki temu poznali wiele ciekawostek o Polskich Parkach Narodowych, oglądali filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, rozwiązywali quizy oraz wykonywali prace plastyczne i makiety poznanego Parku Narodowego. Podczas jednych z zajęć uczniowie założyli zielony ogródek w sali, dzięki któremu uczyli się troszczyć o rośliny. Uczestniczyli również w zajęciach związanych z obchodami Dnia Ziemi, podczas których stworzyli wspólnie z Pompikiem „Kodeks przyjaciela przyrody” oraz poszerzyli swoją wiedzę o ekologii, segregacji odpadów, dbaniu o czystość wody i powietrza oraz oszczędzaniu energii.

Uczniowie chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w projekcie 🙂