Majówka Rodzinna „RODZINA RAZEM SIĘ TRZYMA”

31 maja 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gierałtowicach odbył się festyn rodzinny. Na szczęście pogoda dopisała, więc mieszkańcy naszej miejscowości przybyli licznie i skorzystali z wielu atrakcji.
Wspólne świętowanie rozpoczął występ grupy „Azaria” – majoretek z Piekar Śląskich. Dla najmłodszych przygotowano przeróżne zabawy i konkursy, zaoferowano im malowanie twarzy, a także możliwość korzystania z dmuchanego zamku i zjeżdżalni. Nad wszystkim unosiły się bańki mydlane. Starsze dzieci mogły zgłębić tajniki paintballu.
W sprzedaży znalazła się nauczycielska książka kucharska, kwiaty doniczkowe wyhodowane przez uczniów oraz smakołyki przygotowane przez rodziców i nauczycieli: żur, kiełbasa z grilla, szaszłyki owocowe w fontannie z czekolady, ciasta domowego wypieku, chleb ze smalcem.
Czas urozmaicały występy uczniów – taniec, śpiew, recytacja, gra na instrumentach. Okazało się, że i w tej dziedzinie udało się połączyć pokolenia. Dla szczególnie ruchliwych zaplanowano rozgrywki sportowe, cieszące się ogromną popularnością. Ojcowie mogli zagrać w piłkę nożną ze swoimi synami, co spotkało się z wielkim entuzjazmem dzieci. Mecz siatkówki nauczyciele – uczniowie zgromadził dużą widownię.
Niepokój wzbudził pożar ugaszony błyskawicznie przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gierałtowicach – pokaz umiejętności naszych strażaków wzbudził wiele emocji.
Festyn nie odbyłby się, gdyby nie życzliwość i ofiarność sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.
Udało się osiągnąć cel – na festynie zgromadziły się całe rodziny, które razem w radosnej atmosferze zabawy wspólnie spędziły czas.

Więcej zdjęć