„Książki, które się nie starzeją”

Są takie książki, które mimo upływu czasu nigdy się nie starzeją i zawsze znajdzie się dla nich miejsce w domowej biblioteczce i na regałach szkolnej biblioteki. Historie w nich zawarte poruszają serca zawsze, nawet wtedy gdy czyta się je po raz kolejny…i kolejny…i kolejny. Uwielbianymi przez lata tytułami podzielili się dziadkowie uczniów z najmłodszych klas. W ramach projektu czytelniczego „Książki, które się nie starzeją, czyli co czytali nasi dziadkowie?” uczniowie wraz z wychowawcami realizowali wyzwania czytelnicze. Jednym z zadań było przeprowadzenie rozmowy z babcią, dziadkiem oraz rodzicami na temat ich ulubionych książek, które czytali, gdy chodzili do szkoły. Na tej podstawie stworzyli listy tytułów, którymi podzielili się na lekcjach bibliotecznych i zajęciach w klasie. Następnie wykonywali zakładki do książek oraz projektowali strony tytułowe ulubionych lektur.
Seniorzy pełnią ważną rolę w każdej rodzinie. Mają za sobą bagaż doświadczeń, wiedzę oraz wspomnienia, którymi dzielą się z młodszym pokoleniem.
„Herbatka dla Seniora na jesienno – zimowe wieczory” to obok projektu czytelniczego piękna inicjatywa – niespodzianka – Samorządu Uczniowskiego, mająca na celu zebranie aromatycznych herbatek, które umilą czas starszym mieszkańcom naszego sołectwa. Do akcji przyłączyła się również świetlica szkolna przygotowując własnoręcznie zdobioną kartkę. Seniorom z okazji ich święta, które przypadło 14 listopada składamy życzenia zdrowia, optymizmu życiowego i szczęścia w gronie najbliższych i dziękujemy za to, że jesteście.

Poniżej fotorelacja z wydarzeń