Klub Szkół UNICEF

W roku szkolnym 2014/2015 nasza placówka dołączyła do Klubu Szkół UNICEF. Celem inicjatywy jest uwrażliwienie uczniów na problemy najbardziej potrzebujących dzieci na świecie oraz kształtowanie w nich chęci niesienia pomocy.
Zapraszamy do zapoznawania się z materiałami zamieszczanymi w „Kąciku UNICEF” (obok świetlicy w nowym segmencie szkoły) oraz do włączania się w organizowane akcje.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.unicef.pl

unicef

 


 ROK SZKOLNY 2016/2017


Podziękowanie UNICEF za współpracę w roku szkolnym 2016/2017

dyplom unicef 

Projekt edukacyjny UNICEF „Po pierwsze dziecko”

Grupa uczniów świetlicy szkolnej wzięła udział w zajęciach najnowszego projektu UNICEF. Celem inicjatywy była edukacja dotycząca problemów współczesnego świata, uświadomienie dzieciom sytuacji uchodźców – w tym ich rówieśników, a przede wszystkim uwrażliwienie na krzywdę innych.

CERTYFIKAT UNICEF

ZSP w Gierałtowicach otrzymał certyfikat za udział w IV edycji kampanii Wszystkie Kolory Świata.

UNICEF

 

AKCJA UNICEF – PODSUMOWANIE

W czwartek 12 stycznia, w naszej szkole miał miejsce finał IV Edycji Charytatywnej Akcji UNICEF Wszystkie Kolory Świata”.

Ze sprzedaży 13 oryginalnych, ręcznie wykonanych laleczek, zebraliśmy kwotę 470 zł!!! Uzyskane pieniądze zasilą konto organizacji UNICEF i umożliwią zaszczepienie 47 dzieci w Angoli.

Dziękujemy Państwu za zaangażowanie, włożenie serca i poświęcenie czasu
na przygotowanie z dziećmi laleczek oraz za hojność przy zakupie rękodzieł.

Po feriach poznamy szczegóły ostatniej części kampanii „Wszystkie Kolory Świata”,którą jest międzyszkolny konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę.


 ROK SZKOLNY 2015/2016


Podziękowanie od UNICEF za współpracę w roku szkolnym 2015/2016

13459610 10206371974252362 1216281011 n


 Certyfikat UNICEF dla naszej szkoły

Unicef przyznał ZSP w Gierałtowicach

Certfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki.

unicef


 Projekt UNICEF „Prawa dziecka a problemy współczesnego świata”  

Uczniowie świetlicy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych w ramach nowego projektu edukacyjnego UNICEF. Celem przedsięwzięcia było uświadomieniedzieciom problemów współczesnego świata dotyczących ubóstwa, zdrowia, zmian klimatycznych oraz ich związku z prawami dziecka, gdyż skutki wymienionych zjawisk są najdotkliwiej odczuwane przez najmłodszych. By temu przeciwdziałać opracowano program: Zrównoważone Cele Rozwoju, których idea stała się naszym uczniom bliższa. W czasie omawiania poszczególnych zagadnień staraliśmy się zrozumieć, że każda zmiana musi się zacząć od nas samych, chociażby poprzez profilaktykę zdrowia, okazywanie wsparcia potrzebującym, czy postawy proekologiczne.


 UNICEF dziękuje ZSP w Gierałtowicach za pomoc dzieciom w Nepalu

dyplom nepal


 ROK SZKOLNY 2014/2015


Rozstrzygnięcie konkursu UNICEF

Facebookowy konkurs na projekt najbardziej oryginalnej laleczki w ramach akcji „Wszystkie Kolory Świata III” dobiegł końca.

Reprezentujący naszą szkołę Eskimos zdobył 301 głosów i tym samym zajął 21 miejsce na 455 laleczek (ex aequo z Przedszkolem nr 2 w Radzionkowie).

Bardzo dziękujemy za wszystkie oddane głosy!