Jasełka

„Poprzez ciszy mgłę
z dala słychać śpiew,
dziś wszystkim z nas,
Bóg narodzi się”                         

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie milsi, bardziej życzliwi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.


21 i 22 grudnia 2022 roku szkolni aktorzy z klasy 2a i 2b świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, gwiazdy betlejemskiej, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność. Cieszymy się ogromnie, że w tak wyjątkowym momencie byli z nami rodzice, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie.

Ogromna praca całego zespołu po przedstawieniu nagrodzona była gromkimi brawami, a panującą atmosferę oraz grę młodych aktorów utrwaliliśmy na fotografiach.

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości serdecznie dziękujemy.