II miejsce w Powiatowym Konkursie „MIŚ BEZPIECZEŃSTWA”

21 maja w sali głównej w ZAMKU w Toszku odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy z Zakresu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „MIŚ BEZPIECZEŃSTWA” pod patronatem Starosty Powiatu Gliwickiego.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VI: Angelika Nieradzik, Mateusz Wiszczor oraz Mateusz Dembia. W pierwszej części uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego. Druga część rozgrywana była drużynowo. 3-osobowe zespoły zmierzyły się z różnymi zadaniami obejmującymi zagadnienia z zakresu wychowania komunikacyjnego. Dzieci prezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy, wykazując się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego.

W przerwie odbył się pokaz strażacki. Nasi uczniowie udzielili również wywiadu telewizji regionalnej TVT.

Nasza drużyna zajęła II miejsce wygrywając puchar i pluszową maskotkę „Miś bezpieczeństwa”. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wręczyli: Waldemar Dombek – starosta gliwicki, Bogdan Dudkiewicz – dyrektor Szkoły Podstawowej w Paczynie, Andrzej Kurek – przewodniczący Rady Powiatu Gliwickiego, Aleksandra Wielgosz – wicedyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Gliwicach oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.
Nagrody ufundowane były przez Starostwo Powiatowe w Gliwicach, Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach, Urząd Miejski w Toszku oraz Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Katowicach i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach.

Serdecznie gratulujemy!

DYPLOM