Festyn Rodzinny „Bezpieczni JA, TY, MY”

23 maja w naszej szkole odbyła się majówka rodzinna pod hasłem „Bezpieczni – Ja, Ty My”. Aura tym razem nie sprzyjała organizatorom, ale atrakcje, z których można było skorzystać, zachęciły wiele osób do uczestnictwa w festynie.

Imprezę rozpoczęła orkiestra dęta z Przyszowic pod kierownictwem pana Mirosława Hajduka, później wystąpili tancerze ze szkoły tańca „Perfekt” i Gminnego Ośrodka Kultury. Na temat zdrowych owoców i warzyw wypowiedzieli się uczniowie w piosenkach i scenkach teatralnych, podsumowując realizację programu „Warzywa i owoce w szkole”.

Przygotowane zespoły klas IV – VI wzięły udział w „Biegu samarytańskim”, wykazując się umiejętnością w udzielaniu pierwszej pomocy. Uczestnicy mogli zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy i nauczyć się przeprowadzać resuscytację. Chętni mogli dokonać pomiaru ciśnienia.

Przedstawiciele Zespołu Szkół Samochodowych umożliwili poznanie swoich zmysłów po założeniu alkogogli: dorośli mogli spróbować jazdy samochodem, a dzieci i młodzież wykonać kilka prostych czynności jak podniesienie kluczy, zajęcie miejsca przy stole.

Strażacy z OSP Gierałtowice zaprezentowali możliwości bojowe wozu strażackiego, chętni mogli zobaczyć wyposażenie samochodu.

Festyn odwiedzili również przedstawiciele policji z maskotką Sznupkiem, który bardzo chętnie pozował do zdjęć.

Na najmłodszych uczestników czekało mnóstwo atrakcji: malowanie buzi, układanie plenerowych puzzli, skręcanie zwierzaków z baloników, przejażdżka konno, kącik zabaw Radosna szkoła.

Dużym powodzeniem cieszyły się rodzinne konkurencje sportowe: rozgrywki w piłkę nożną i rzuty do kosza. Rodzice mogli zrelaksować się przy kawie, degustacji ciast lub spróbować żurku i potraw z grilla. Można było dokonać zakupów przy stoisku z kosmetykami AVON.

Dziękujemy gościom za przybycie, a całej społeczności szkolnej- rodzicom, uczniom i pracownikom za przygotowanie imprezy.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, którymi byli:

 

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

Agencja Ubezpieczeniowa PZU SA – Gierałtowice, ul. Korfantego 10

Zakład Remontowo-Budowlany Janicki Piotr, Janicki Jacek

Firma Stein METAL – Tomasz Kozik

Firma AVON

pp. Katarzyna i Józef Wuzik

p. Paweł Mikusz

Stowarzyszenie „Lepsza przyszłość”

Urząd Gminy Gierałtowice

Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Grzegorz Zdrzałek

cukiernia p. Cućko z Ornontowic

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ