Dzień Papieski

16 października obchodziliśmy Dzień Papieski. W tym roku przebiegał on pod hasłem

Jan Paweł II- Papież Rodziny.

Z tej okazji siostra Janina i ks. proboszcz Marek Sówka zaprosili nas do kościoła na nastrojowy program, który przybliżył nam postać tego wielkiego Polaka. Karol Wojtyła to postać niezwykła, a zarazem bliska naszym sercom. Tak jak wszystkie dzieci wychowywał się w rodzinie, kochał rodziców i rodzeństwo, chodził do szkoły, a gdy zostal księdzem, a następnie biskupem, kardynałem i papieżem nieustannie na sercu leżało mu dobro rodziny. Szczególna miłością otaczał dzieci.  Teraz patrzy na nas z nieba i błogosławi naszym rodzinom.

Program uświetnił występ scholi, przygotowany przez p. Beatę Stawowy, a na organach akompaniował uczeń gimnazjum Daniel Kuchta. Wszyscy zgromadzeni z przejęciem włączyli się do śpiewu. Uwagę przyciągały piękne dekoracje oraz starannie przygotowana prezentacja multimedialna.

W szkole od kilku dni towarzyszy nam wystawa prac konkursowych dzieci poświęcona Ojcu Świętemu. Jury w składzie: SM Janina Szulik, p. Teresa Ral i p. Joanna Tyc wybrało trzy prace, które najlepiej spełniały kryteria zgodności z tematyką, samodzielności i estetyki:

I miejsce- Martna Spyra
II miejsce- Julia Kaczkowska
III miejsce- Weronika Moń.

Zwyciężczyniom gratulujemy, a pamiątkowe dyplomy i nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.