Dzień Morza online

W dniu 24 września 2020 roku jest obchodzony Światowy Dzień Morza. Jest to święto ustanowione przez Międzynarodową Organizację Morską IMO z siedzibą w Londynie.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej serdecznie zaprasza szkoły do uczestnictwa w Dniu Morza online, który będzie transmitowany na żywo na stronie www.dzienmorza.pl

Tego dnia Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej chce przybliżyć wszystkim uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce temat gospodarki morskiej, żeglugi, czy też działalność polskich portów morskich. Opowie o tym jak powstała Gdynia, a także pokaże jak naprawdę wygląda życie marynarza i z czym wiąże się praca na morzu.

Dla uczniów, zarówno tych, którzy tego dnia będą w szkole, jak i tych, którzy będą uczyć się zdalnie, przygotowano 6 lekcji o gospodarce morskiej z najlepszymi w Polsce ekspertami, praktykami i pasjonatami. Dodatkowo uczniowie z całej Polski będą mieli możliwość czatu z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem, któremu na żywo będą mogli zadać pytanie.