Dzień Bezpieczeństwa 2014

Tegoroczny Dzień Bezpieczeństwa przebiegał pod hasłem: „Aktywne i bezpieczne wakacje”.
Uczniowie klas I- III oraz dzieci z przedszkola uczestniczyły w przedstawieniu pt. „ To nie żarty, czyli ostrożność nie zawadzi”. Spektakl w ciekawy i humorystyczny sposób przybliżył najmłodszym tematykę bezpieczeństwa. Jego bohaterowie Pompon z Bąblem przekazali dzieciom ważne informacje dotyczące między innymi zasad bezpiecznego zachowania w domu, w kontakcie z nieznajomymi, bezpiecznej drogi ze szkoły do domu.
Starsi uczniowie wzięli udział w pokazie I pomocy przedmedycznej przygotowanym przez pana Marcina Grzegorzycę i pod jego okiem wypróbowali swoje umiejętności ratownicze. Następnie przystąpili do rywalizacji w następujących zespołach:
– literackim – ułożenie wiersza, rymowanki lub piosenki na temat aktywnych i bezpiecznych wakacji,
– plastycznym – wykonanie plakatu o bezpiecznych wakacjach,
– technicznym – wykonanie kolażu na temat dowolnej dyscypliny sportowej,
– sportowym – sprawnościowy tor przeszkód na czas,
– naukowców – rozwiązanie testu o bezpieczeństwie.
Uczniowie chętnie i z zapałem przystąpili do realizacji poszczególnych zadań, a wychowawcy do motywowania i dopingowania swoich podopiecznych. Po upływie czasu przeznaczonego na wykonanie poszczególnych zadań zespoły prezentowały swoje dokonania, za które specjalnie powołane Jury przydzielało im punkty. Wszystkich nagrodzono brawami, a zwycięskie klasy – VI b oraz V a – otrzymały słodycze.

Na koniec Dnia Bezpieczeństwa odbył się Bieg Samarytański, w którym uczestniczyły 2-osobowe drużyny klas IV – VI. Ich zadaniem było rozpoznanie urazu i udzielenie I pomocy. Zwyciężyła drużyna z kl. VI b, II miejsce zajęła klasa V b, a III – VI c.

Gratulujemy!