Członkowie Koła Dziennikarskiego w TV SILESIA

17.03 2014 młodzi dziennikarze uczestniczyli w wycieczce do TV Silesia w Katowicach, która jest pierwszą regionalną stacją o profilu informacyjno – rozrywkowym. Kanał ten skierowany jest głównie do mieszkańców województwa śląskiego i jest konkurencyjnym programem dla TVP KATOWICE. TVS rozpoczęła swoją działalność 29.03. 2008r o godz. 10. Uczniowie mieli okazję zwiedzić studia nagraniowe. Uczestniczyli w nagraniu prognozy pogody, która wyemitowana została w wiadomościach wieczornych. Po zakończeniu nagrania każdy z uczniów mógł wcielić się w rolę prezentera telewizyjnego, a także spróbować swoich sił jako operator kamer.
Kolejnym etapem zwiedzania była reżyserka – dzieci poznały specyfikę pracy osób, od których zależy jakość emitowanego materiału: realizatorów dźwięku, obrazu, grafików komputerowych. Dowiedziały się też, jak powstają programy telewizyjne i obserwowały pracę dziennikarzy w newsroomie. Na wszystkie zadawane pytania uzyskały wyczerpujące odpowiedzi.

Kto wie- może wizyta w telewizyjnym studio zachęci kogoś do podjęcia pracy w telewizji po ukończeniu nauki? Czas pokaże..