95 lat PCK

„Jeden z największych sekretów życia, polega na tym, że tylko to co robimy dla innych jest tym, co naprawdę warto robić”

Caroll Levis

W Klubie Gama w Knurowie 15 maja odbyła się uroczystość w ramach obchodów „Tygodnia PCK”. Świętowano 95- lecie Polskiego Czerwonego Krzyża. Pan Klemens Bąk – Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Knurowie podsumował działalność czerwonokrzyską szkolnych kół PCK.

Nauczycielki Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Gierałtowicach : pani Gabriela Więcko (były opiekun SKPCK) i pani Barbara Rapcia (obecny opiekun SKPCK) otrzymały wyróżnienia za wieloletnią pracę.

Uczennice Wiktoria Weisman i Martyna Szabat zostały nagrodzone za zajęcie pierwszego miejsca w Rejonowym Konkursie Promocji Zdrowego Stylu Życia Mały Ratownik.4 czerwca dziewczęta wezmą udział w okręgowym etapie tego konkursu w Katowicach. Do konkursu przygotowują je pani Zdzisława Popiel i pani Barbara Rapcia.

Uroczystość uświetnili swoja obecnością: Wójt Gminy Gierałtowice – pan Joachim Bargiel, Wiceprezydent Knurowa- pan Piotr Surówka, dyrektorzy szkół, w tym dyrektor ZSP Gierałtowice pani Urszula Cieślik oraz Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi – pan Adam Pobłocki.