NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Z przyjemnością informujemy, że Gminne Przedszkole w Gierałtowicach otrzymało dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań dzieci poprzez promocję oraz wspieranie czytelnictwa. Za pieniądze uzyskane z NPRCz kupione zostaną książki do przedszkolnej biblioteki: nowości czytelnicze oraz książki popularnonaukowe adresowane do najmłodszych.
W ramach działań promujących czytelnictwo planujemy we współpracy z biblioteką szkolną, spotkanie z autorem książek dla dzieci, panem Waldemarem Cichoniem. Spotkanie odbędzie się w dniu 21 listopada br. i wezmą w nim udział dzieci sześcioletnie. Warto nadmienić, że książka „Cukierku, Ty łobuzie!” jest lekturą szkolną.
Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na gazetce w holu przedszkola.