List do rodziców

Drodzy Rodzice,

wszyscy próbujemy odnaleźć się w tej niecodziennej sytuacji.

Mam nadzieję, że materiały, które umieszczają nauczycielki na naszych stronach są podpowiedzią, jak urozmaicić dzieciom czas spędzany w domu, a proponowane w materiałach zajęcia i zabawy przyczynią się do ich rozwoju.

Pamiętajmy jednak, że dziecko ma prawo się zmęczyć i odmówić wykonania zadania. Zapytajmy wtedy: A na co masz ochotę? Co chcesz teraz robić?

Pozwólmy im wybierać. Dziecko świetnie rozwija się nawet wtedy, gdy z klocków buduje cały dzień.

Pielęgnujmy nade wszystko czas, który spędzamy z dzieckiem – nie tylko teraz – zawsze pielęgnujmy ten czas, bo może się zdarzyć, że po epidemii dziecko powie: „Mamo, tato, jak był koronawirus, to było fajnie, bo bawiliście się ze mną”.

Życzę Wam zdrowia i wytrwałości. 🙂

Zapraszam również do kontaktu mailowego: dorotajechorek@zspgieraltowice.pl. Odpowiem na wszystkie Państwa pytania.

Zapraszam również do kontaktów z nauczycielkami. Podpowiadajcie, czego od nich oczekujecie. Przesyłajcie im zdjęcia i filmiki mówiące o tym, jak spędzacie czas z dziećmi. I wyraźcie zgodę na umieszczenie ich na stronie.

Myślę, że dla Waszych dzieci przyjemnością będzie zobaczyć kolegów z grupy, zwłaszcza teraz, gdy #zostaliśmy w domu.