Dzień głośnego czytania.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. To także wskazówka dla dorosłych, by  robić to każdego dnia – czytać dzieciom choćby 10 minut.

Z tej okazji w naszą szkołę odwiedziła dziś pani Anna Szczypka  autorka książki pt.: „Angielski z Mają”.  

Uczniowie klasy 2 a mogli posłuchać fragmentów tej pozycji w wykonaniu samej pisarki. Było bardzo ciekawe spotkanie autorskie, tym bardziej, ze pani Anna jest jednocześnie nauczycielką, mamą trójki dzieci i mieszkanką Gierałtowic. Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o tę oryginalną książeczkę, ułatwiającą przyswajanie języka obcego w nietypowy sposób.

W organizacji  spotkania pomogła pani Agnieszka Nowak, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gierałtowicach.