Szkoła Podstawowa - Wydarzenia

Kolejne wydanie gazetki szkoły podstawowej-BudaPress

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania gazetki szkoły podstawowej-BudaPress.

Wydanie jest już tylko dostępne w wersji elektornicznej.

Gazetkę Buda Press tworzą uczniowie szkoły podstawowej.

Młodymi dziennikarzami opiekuje się p. Małgorzata Socha.

Nad oprawą techniczna gazetki czuwa p. Joanna Tyc.

Przeglądaj wydanie marzec-kwiecień 2012r.

Gminne Zawody Pływackie

Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy w Pływaniu Dzieci

o Puchar Wójta Gminy Gierałtowic Paniówki 10.05.2012

 

 

             Zawodnicy naszej szkoły, jak co roku pokazali, na co ich stać w Gminnych Zawodach Pływackich ogółem zdobyli 30 medali w tym 15 złotych 9 srebrnych 6 brązowych. Sztafeta dziewcząt zdobyła pierwsze miejsce a czas, który zajęła był lepszy od chłopaków, w reprezentacji były dwie dziewczyny z III klasy. Najlepszą zawodniczką po raz kolejny została Katarzyna Durczyńska.

 

WYNIKI KOŃCOWE

 

 

kl. I

 

 

 

25 m st.grzbietowym, dziewcząt

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

1.

Idzikowska Anna

24,98

SP Gierałtowice

 

 

kl.II

 

 

 

25 m st.grzbietowym, dziewcząt

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

3.

Kaletka Milena

26,92

SP Gierałtowice

4.

Matuszek Alicja

31,09

SP Gierałtowice

 

kl.II

 

 

 

25 m st.grzbietowym, chłopcy

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

8.

Kroszka Jan

31,06

SP Gierałtowice

11.

Machulik Maciej

32,90

SP Gierałtowice

 

 

kl.III

 

 

 

25 m st.grzbietowym, dziewcząt

 

 

 

 

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

1.

Idzikowska Alicja

17,36

SP Gierałtowice

2.

Szołtysek Karolina

22,87

SP Gierałtowice

 

 

kl.III

 

 

 

25 m st.grzbietowym, chłopców

 

 

 

 

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

4.

Dembia Mateusz

24,33

SP Gierałtowice

6.

Płowiec Bartosz

26,29

SP Gierałtowice

 

 

kl.IV

 

 

 

50 m st.grzbietowym, dziewcząt

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

1.

Kaletka Karolina

45,02

SP Gierałtowice

2.

Rozkoszek Julia

49,44

SP Gierałtowice

 

kl.IV

 

 

 

50 m st.grzbietowym, chłopców

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

1.

Kachel Oskar

44,76

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

kl.V

 

 

 

50 m st.grzbietowym, dziewcząt

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

2.

Moń Weronika

47,01

SP Gierałtowice

3.

Grychtoł Daria

53,58

SP Gierałtowice

5.

Kruszyńska Paulina

54,76

SP Gierałtowice

6.

Radwin Dominika

56,23

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

kl.V

 

 

 

50 m st.grzbietowym, chłopców

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

4.

Zaczek Dawid

53,40

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

kl.VI

 

 

 

50 m st.grzbietowym, dziewcząt

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

PK

Durczyńska Katarzyna

37,47

SP Gierałtowice

3.

Mryka Monika

49,38

SP Gierałtowice

4.

Kasak Dagmara

50,16

SP Gierałtowice

9.

Gieniusz Jadwiga

66,44

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

kl.VI

 

 

 

50 m st.grzbietowym, chłopców

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

3.

Nowicki Sebastian

45,20

SP Gierałtowice

8.

Rajs Bartosz

52,79

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kl.II

 

 

 

25 m st.kraul, dziewcząt

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

PK

Idzikowska Anna

19,84

SP Gierałtowice

PK

Kaletka Milena

29,94

SP Gierałtowice

 

kl.II

 

 

 

25 m st.kraul, chłopcy

 

 

 

 

 

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

4.

Machulik Maciej

26,59

SP Gierałtowice

6.

Kroszka Jan

27,96

SP Gierałtowice

 

 

kl.III

 

 

 

25 m st.kraul, dziewcząt

 

 

 

 

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

1.

Idzikowska Alicja

15,34

SP Gierałtowice

2.

Szołtysek Karolina

19,53

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

kl.III

 

 

 

25 m st.kraul, chłopców

 

 

 

 

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

1.

Dembia Mateusz

18,33

SP Gierałtowice

8.

Płowiec Bartosz

24,66

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

kl.IV

 

 

 

50 m st.kraul, dziewcząt

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

1.

Kaletka Karolina

38,48

SP Gierałtowice

2.

Rozkoszek Julia

46,59

SP Gierałtowice

5.

Wiaterek Joanna

49,80

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

kl.IV

 

 

 

50 m st.kraul, chłopców

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

1.

Kachel Oskar

37,94

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

 

 

kl.V

 

 

 

50 m st.kraul dziewcząt

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

2.

Moń Weronika

44,12

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

kl.V

 

 

 

50 m st.kraul, chłopców

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

5.

Zaczek Dawid

40,43

SP Gierałtowice

9.

Korczyna Adam

48,47

SP Gierałtowice

14.

Grzegorzyca Patryk

55,03

SP Gierałtowice

15.

Oryga Arkadiusz

55,04

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

kl.VI

 

 

 

50 m st.kraul, dziewcząt

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

1.

Durczyńska Katarzyna

32,61

SP Gierałtowice

3.

Mryka Monika

44,34

SP Gierałtowice

4.

Geniusz Jadwiga

47,54

SP Gierałtowice

 

 

 

kl.VI

 

 

 

50 m st.kraul, chłopców

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

6.

Rajs Bartosz

41,00

SP Gierałtowice

9.

Nowicki Sebastian

42,81

SP Gierałtowice

 

 

 

 

kl.III

 

 

 

25 m st.kraul, klasyk

 

 

 

 

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

PK

Idzikowska Alicja

20,33

SP Gierałtowice

1.

Szołtysek Karolina

24,54

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

kl.III

 

 

 

25 m st.klasyk, chłopców

 

 

 

 

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

1.

Dembia Mateusz

24,11

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

kl.IV

 

 

 

50 m st.klasyk, dziewcząt

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

1.

Kaletka Karolina

47,26

SP Gierałtowice

2.

Rozkoszek Julia

53,62

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

 

kl.IV

 

 

 

50 m st.klasyk, chłopców

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

1.

Kachel Oskar

53,48

SP Gierałtowice

 

kl.V

 

 

 

50 m st.klasyk dziewcząt

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

7.

Kruszyńska Paulina

71,08

SP Gierałtowice

8.

Moń Weronika

dyskwalifikacja

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

kl.V

 

 

 

50 m st.klasyk, chłopców

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

10.

Zaczek Dawid

65,94

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

kl.VI

 

 

 

50 m st.klasyk, dziewcząt

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

1.

Durczyńska Katarzyna

40,84

SP Gierałtowice

2.

Mryka Monika

51,79

SP Gierałtowice

5.

Dymarz Paytrycja

60,09

SP Gierałtowice

7.

Geniusz Jadwiga

62,41

SP Gierałtowice

 

 

 

 

 

kl.VI

 

 

 

50 m st.klasyk, chłopców

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

3.

Rajs Bartosz

52,92

SP Gierałtowice

7.

Nowicki Sebastian

dyskwalifikacja

SP Gierałtowice

 

 

100 m st.zmienny dziewcząt open

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

szkoła

1.

Durczyńska Katarzyna

1;19'09

SP Gierałtowice

2

Idzikowska Alicja

1;22'95

SP Gierałtowice

 

 

Sztafety

 

 

 

4x50 m stylem dowolnym

 

 

 

 

 

l.p.

Nazwisko i imię

czas

 

 

dziewczęta

 

 

1.

SP Gierałtowice

2;31'06

 

2.

SP Przyszowice

2;54'56

 

3.

SP Chudów

3;25'85

 

4.

SP Paniówki

3;36'91

 

 

 

 

 

 

chłopcy

 

 

1.

SP Przyszowice

2;34'96

 

2.

SP Paniówki

2;37'66

 

3.

SP Gierałtowice

2;39'45

 

4.

SP Chudów

3;10'78

 

 

 

 

 

Najlepsza Zawodniczka

Durczyńska Katarzyna

SP Gierałtowice

 

 

Konkurs plastyczny o Januszu Korczaku rozstrzygnięty

Komisja konkursowa dokonała oceny prac plastycznych, które uczniowie dostarczyli do szkolnej biblioteki. Wybór był trudny, ponieważ prac wpłynęło bardzo dużo. Prace wykonane różnymi technikami: kredki, farby wodne i plakatowe, plastelina, wydzieranki z kolorowego papieru.

Komisja postanowiła wyróżnić następujących uczniów:

Julia Gancarczyk 3b

Aleksander Rybarczyk 4b

Klaudia Szulc 4b

Martyna Spyra 4b

Kamila Slany 4b

Sara Kubicka 4c

Paulina Mandrela 4c

Michał Szendzielorz 4c

Elżbieta Rajca 4c

Klaudia Zawadzka 4c

Dawid Nowok 5a

Paulina Gancarczyk 5b

Nagrodą dla wyróżnionych uczniów jest wyjazd do kina ufundowany przez Stowarzyszenie ?LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ".

Wyróżnione prace w najbliższym czasie będzie można oglądać w szkolnych gablotach.

Młodym plastykom gratulujemy, a sponsorowi serdecznie dziękujemy!

wykonanie strony internetowej: Everest Studio