Szkoła Podstawowa - Wydarzenia

Dzień Przedszkolaka

Nasze kochane Przedszkolaki miały dzisiaj swoje święto, a to za sprawą niespodzianki przygotowanej przez starszych kolegów z Samorządu Uczniowskiego. Dzieci, które po raz pierwszy w tym roku uczęszczają do przedszkola zostały dziś ciepło przywitane krótkim przedstawieniem pt.: Owca mała, która wielkiego czynu dokonała. Po występie uśmiechy na twarzach zapewniła wspólna zabawa z balonami oraz słodki poczęstunek dla każdego malucha.


Wszystkim Rodzicom i ich pociechom życzymy spełnienia marzeń, tak aby każdy dzień spędzony w przedszkolu stał się niezapomnianą przygodą, a Wychowawcom satysfakcji z pracy.


SU

 

Sprzątanie świata - Polska 2018

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. W ramach kampanii "Sprzątanie Świata 2018" pod hasłem „Akcja - Segregacja„ 21 września uczniowie sprzątali tereny wokół budynku szkoły oraz szkolny ogród doświadczeń. Ułożono także "gasienicę ekologiczną" z nakrętek oraz stworzono plakaty na temat segregacji odpadów. Najmłodsi uczniowie, aby uczcić 19 września - "Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk" wykonywali maski  przedstawiające zwierzęta mieszkające w polskich lasach.

W Warowni Rycerzy Pszczyńskich

Wrzesień w życiu czwartoklasisty to bardzo ważny, a zarazem trudny miesiąc. Jednym z wyzwań, któremu muszą sprostać uczniowie klas czwartych jest zmierzenie się z nowymi przedmiotami, m.in. historią. Swoją przygodę z poznawaniem przeszłości czwartoklasiści rozpoczęli od podróży w czasie do średniowiecznego zamku. Wyruszyli do Warowni Rycerzy Pszczyńskich, gdzie oddali się przez kilka godzin rozrywkom w duchu dworu średniowiecznego. Dano im możliwość zatańczenia kilku średniowiecznych tańców. Każdy mógł poczuć się jak rycerz, założyć hełm, rękawice i potrzymać miecz. Księżna zamku pasowała śmiałków na rycerzy. Dziewczynki mogły zostać, chociaż przez chwilę, prawdziwymi księżniczkami. Wielką atrakcją był plac z smoczą huśtawką, piaskownicą z basztami, wieżą gajowego i labiryntem chatek. Ogromnym powodzeniem cieszyła się machina oblężnicza, z której można było zjechać na linie. Byli i tacy uczniowie, którzy dobrowolnie dali się zakuć w dyby. Podczas zabaw toczono bitwy, na szczęście tylko na poduszki. Dzieci mogły nauczyć się strzelać z łuku.

Zabawom towarzyszył śląski stwór Bebok, który mimo złowrogiego wyglądu bardzo przypadł wszystkim do gustu.

Utrwaleniu wiadomości miały służyć przygotowane karty pracy, z poleceniami związanymi z zamkiem średniowiecznym i jego mieszkańcami.

Celem pierwszego w roku szkolnym wyjazdy uczniów klas IVA, IVB, IVC i IVD było uświadomienie, iż poznawanie historii nie polega na uczeniu się na pamięć dat, lecz jest to wspaniała podróż, podczas której można wcielić się w rolę detektywa badającego przeszłość lub odkrywcy, który poznaje minione wydarzenia z różnych dziedzin życia.

Galeria

Zagraj w historię-prelekcja IPN

Przygotowując się do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaproszono do szkoły p. Ewelinę Małachowską, która przeprowadziła zajęcia o grach edukacyjnych, przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej. W pierwszej części zajęć uczniowie poznali ważne dla historii najnowszej postacie. Zasadniczą częścią zajęć było jednak zgłębienie zasad, którymi rządzą się gry planszowe, dotyczące najnowszej historii Polski. Efektem warsztatów będzie maraton gier planszowych, który wkrótce zostanie przeprowadzony w naszej szkole.

Galeria

wykonanie strony internetowej: Everest Studio