Szkoła Podstawowa - Wydarzenia

Bieg samarytański 2018

Rokrocznie uczniowie klas IV-VI rozpoznają symulowane przez gimnazjalistów urazy i starają się udzielić pierwszej pomocy. Tym razem pamiętając oczywiście o swoim bezpieczeństwie tamowali krwotok z nosa, pomagali osobie, która zemdlała, była nieprzytomna, złamała rękę lub nogę, doznała ataku padaczki. Najlepiej poradzili sobie, zajmując ex aequo I miejsce uczniowie klasy IVb i Vc. Drugie miejsce przypadło klasie VIa, a trzecie miejsce klasie Vb.

Spływ kajakowy

W dniu 18.06 odbył się spływ kajakowy, brało w nim udział 47 osób. Wybraliśmy się razem z sąsiadującą szkołą z Paniówek. O 8:30 wyruszyliśmy autokarem do Krupskiego Młyna, aby popłynąć rzeką Mała Panew. Po szkoleniu BHP i objaśnieniu techniki pływania zaczęliśmy płynąć. Po 3 godzinach wiosłowania czekał na nas upragniony odpoczynek i ognisko. Był to dzień pełen pozytych wrażeń. Wszyscy wrócili zadowoleni i szczęśliwi że udało im się pokonać tak długi dystans, aż 10 kilometrowy dystans.
Dziękujemy wszystkim !

Szkolny Rajd Rowerowy po Gminie Gierałtowice i okolicach z Klubem Abstynentów

13 czerwca br. już po raz kolejny Klub Abstynentów „Stokrotka" zorganizował dla dzieci naszego Zespołu Szkolny Rajd Rowerowy. Tym razem blisko 40 uczniów z klasy 5a i 5b pokonało trasę 20 km. Na początku wszyscy uczestnicy otrzymali odznaki Rajdu. Na półmetku delektowali się pysznymi drożdżówkami. Na zakończenie przy ul. Paderewskiego, gdzie mieści się działka Klubu Abstynentów „Stokrotka" dla rowerzystów, członkowie klubu przygotowali grilla. Wszyscy otrzymali z rąk prezesa certyfikaty uczestnictwa. Podczas jazdy na trasie uczniom towarzyszyli opiekunowie – nauczyciele oraz członkowie klubu, dbając o bezpieczeństwo dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Romanowi Kurzyńcowi – prezesowi Klubu Abstynentów „Stokrotka", za zorganizowanie rajdu, a co za tym idzie za wspaniałą i pełną wrażeń imprezę dla naszych dzieci.

Małgosia – 5a

Zawody Mistrza Szkoły ZSP Gierałtowice

2.06.2018 na pływalni „Wodnik" w Paniówkach odbyły się po raz pierwszy zawody o Mistrza Szkoły ZSP Gierałtowice. Konkurencje rozgrywane były w siedmiu kategoriach wiekowych - oddzielnie dla dziewcząt i chłopców od rocznika 2010 do 2004 oraz w kategorii open dla czynnych zawodników trenujących w klubach. Większość startujących pobiła swoje rekordy życiowe. Dla niektórych były to pierwsze zawody pływackie, w których brali udział. Najlepszym zawodnikiem zawodów i zdobywcą pucharu szkoły został Michał Sobieraj z czasem 1,25,50 w konkurencji 100m zmiennym. Jest to pierwszy rekord szkoły, który przejdzie pewnie do historii. Kolejne miejsca zajęły dziewczyny: Steinke Magdalena z czasem 1,42,08 i jest to najszybsza pływaczka w naszej szkole w tym roku. Kolejne miejsce zajęła Kozik Paulina z czasem 1,45 32. Za pomoc w organizacji naszych zawodów oraz za nagrody serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji i nauczycielom wychowania fizycznego oraz paniom z sekretariatu.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio