Szkoła Podstawowa - Wydarzenia

Wycieczka do Izby Tradycji "Wiejska chata" w Bojkowie


10 grudnia 2018 roku klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce do Izby Tradycji w Bojkowie. Po przyjeździe na miejsce, dzieci mogły poczuć atmosferę wsi i nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Po wejściu do chaty dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały wystrój, odbiegający wyglądem i wyposażeniem od znanych dzieciom mieszkań. W chacie znajdowała się już choinka z ręcznie wykonanymi ozdobami. W takim nietypowym otoczeniu dzieci słuchały opowieści o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia w dawnych czasach oraz o symbolach świąt i ich znaczeniu. Spotkaniu towarzyszyły warsztaty plastyczne. Dzieci przygotowały na deseczkach świąteczny obrazek z użyciem różnych materiałów. Wykonane stroiki zabrały ze sobą do szkoły, by na Święta Bożego Narodzenia zabrać je do domu i wzbogacić domowe świąteczne dekoracje. W drodze do autokaru dzieci spotkały się z mieszkającymi w zagrodzie zwierzętami: kozami, królikami i kurami , które miały możliwość nakarmić. Wszystkie dzieci były zachwycone wycieczką, podczas której poszerzyły wiedzę, zdobyły nowe doświadczenia oraz mile i ciekawie spędziły czas.

Sklepik z drugiej ręki na rzecz wirtualnej adopcji psa


W dniach od 03.12. do 07.12.2018 r. członkowie SKPCK otworzyli sklepik, w którym sprzedawali przyniesione przez uczniów używane, ale w dobrym stanie zabawki, książki, gry komputerowe i planszowe, ozdoby świąteczne itp.

Zebrane fundusze w kwocie 400 zł przeznaczone będą na wirtualną adopcję psa Tracza ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu- Biskupicach. Wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się do tej charytatywnej akcji składamy serdeczne podziękowania.


Opiekun SKPCK Barbara Rapcia

Zimowe Mistrzostwa Gminy Gierałtowice w Pływaniu Dzieci i Młodzieży

 05.12.2018r odbyły się w pływalni „Wodnik" w Paniówkach kolejne Zimowe Mistrzostwa Gminy Gierałtowice w Pływaniu Dzieci i Młodzieży. W zawodach uczestniczyli uczniowie z Gierałtowic, Paniówek, Przyszowic oraz Chudowa. Nasi uczniowie wystąpili w zawodach stylem dowolnym, grzbietowym oraz klasycznym, wszystkie konkurencje na 50m. (dwie długości basenu). Największe sukcesy odnieśli Michał Sobieraj zdobywca dwóch srebrnych medali za styl dowolny i grzbietowy, Magdalena Steinke- III miejsce za grzbiet, Wiktoria Pękała-III miejsce stylem klasycznym oraz Szymon Hajduk - III miejsce stylem grzbietowym. Miejsce na podium zdobywali również: Agnieszka Jojko i Oliwia Cembrzyńska -w stylu grzbietowym zajęły III miejsce w swoich kategoriach wiekowych oraz II miejsce Łukasz Kocaj i III miejsce Anna Idzikowska w stylu klasycznym. Jak co roku najwięcej emocji wzbudziły sztafety. W tym roku odbyła się sztafeta 8x50m. gdzie zajęliśmy IV miejsce.
Sztafeta wystąpiła w składzie: Sobieraj Michał, Anna Idzikowska, Turczyn Rafał, Steinke Magdalena, Nikodem Grychtoł, Łukasz Kocaj, Ewelina Kocybik, Oliwia Cembrzyńska.

W zawodach wystartowali:

Kocybik Ewelina
Małecka Julia
Teubner Paweł
Jojko Agnieszka
Kurpanik Emilia
Turczyn Rafał
Adamczyk Dominik
Cembrzyńska Oliwia
Grychtoł Nikodem
Idzikowska Anna
Kocaj Łukasz
Agata Urbanik
Michał Sobieraj
Magdalena Steinke
Wiktoria Pękała
Szymon Hajduk
Oliwia Czapelka

 

 

Kolejna edycja Tygodnia Konstytucyjnego

 

„Dlatego tak, jak się prowadzi dzieci szkolne do muzeum czy na koncert, tak samo powinno się przybliżać im prawo. I uczyć, że z natury rzeczy przeznaczone jest ono do funkcjonowania w świecie, który nie jest doskonały. Jak prawo karne, które działa wobec tych, którzy prawo łamią. I trzeba uczyć, że prawo jest po to, żeby żadnej władzy nie przyszło do głowy hulać zanadto." 

To słowa Prof. Ewy Łętowskiej wypowiedziane w związku z organizowaną przez Stowarzyszenie im. Prof.Zbigniewa Hołdy  akcją edukacyjną Tydzień Konstytucyjny #MojaKonstytucja. Podczas wydarzenia prawnicy udają się do szkół, aby przeprowadzić lekcje na temat znaczenia Konstytucji.

6 grudnia pani Lidia Rajca - Skura poprowadziła zajęcia dotyczące znaczenia konstytucji i prawa w naszym codziennym życiu. Pani Lidia jest czynnym adwokatem. Wiele miejsca poświęcono znaczeniu Unii Europejskiej oraz zasadom jej funkcjonowania. Uczestnicy zajęć byli bardzo aktywni, na co zwróciła uwagę sama prowadząca. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani przez panią Lidię. To już druga edycja Tygodnia Konstytucyjnego w naszej szkole.

Galeria

wykonanie strony internetowej: Everest Studio