Przepis na przygodę

 

9788363960131

W maju, w trakcie nauczania zdalnego, uczniowie klasy 1a uczestniczyli w projekcie Przepis na przygodę, który związany był z omawianą lekturą pt.: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".

W ramach działań projektowych, zamiast tradycyjnego planu wydarzeń oraz opisu przygód bohaterek lektury, czyli skarpetek, uczniowie pracowali nad stworzeniem przepisu. Przepis ten miał zawierać składniki potrzebne do przeżycia ciekawej przygody. Oprócz garści słońca, łyżki wiedzy i szklanki humoru niezbędne okazały się też szczypta przyjaźni oraz kilogram cierpliwości. Nie wszystkie przepisy były opatrzone listą składników, u niektórych pojawił się sam obraz, ale to dowodzi doskonale, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic, a każdy mały jeszcze człowiek może być artystą.


Projekt Przepis na przygodę został zrealizowany dzięki wspólnym działaniom z Biblioteką Publiczną w Gierałtowicach. Dziękujemy za udaną współpracę.

 Poznaj PRZEPIS NA PRZYGODĘ

 

 

wykonanie strony internetowej: Everest Studio