Dzień Bociana- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Bocian biały – najbardziej polski z polskich ptaków, prawdopodobnie bardziej kojarzony z Polską niż orzeł, którego w przeciwieństwie do bociana bardzo trudno zobaczyć w naturze. Polskie bociany stanowią 20% światowej populacji tego gatunku a więc co piąty bocian na świecie jest Polakiem.
Bocian przynosi wiosnę, dzieci i szczęście. Pojawia się w książeczkach dla najmłodszych dzieci, a jego gniazda napotykamy przejeżdżając przez wsie, a mimo to nie wiemy o nich zbyt dużo.

Dzień Bociana Białego obchodzony jest 31 maja dzięki inicjatywie Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „pro Natura". Święto jest okazją do popularyzacji wiedzy na temat życia bocianów oraz ich szczególnego miejsca w polskiej kulturze i krajobrazie.
Ma również zwrócić uwagę na potrzebę ich ochrony, bo mimo przyjaznego nastawienia do bocianów, człowiek stał się przyczyną całego szeregu zagrożeń, powodujących śmiertelne wypadki tych ptaków lub ich wycofywanie się z dotychczasowych terenów lęgowych.

W naszej szkole odbył się konkurs poświęcony bocianowi, a prace, które na niego wpłynęły okazały się tak ciekawe, że komisja oceniająca postanowiła przesłać je dalej- do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, opiekującego się zaprzyjaźnionym schroniskiem Psitulmnie w Zabrzu- Biskupicach.

Oto wyniki konkursu szkolnego "Dzień z życia bociana":

Kategoria TECHNIKI PŁASKIE

I miejsce     Alex Klatecki, Paweł Bogusz II miejsce   Dominika Groborz, Ksawier GilnerIII miejsce Oliwia CzapelkaWyróżnienie:  Marcel Gilner, Patryk Nowak, Wiktoria Pękała

 

Kategoria TECHNIKI PRZESTRZENNE

I miejsce- Eryk Łupiński-Florey, Mateusz Tabor, Olga SzydłoII miejsce-  Jakub Wowrzyk, Marcel Beńko, Małgorzata WawrzynekIII miejsce- Jakub Lamla, Marek Gabor, Tymoteusz Biliński

Gratulujemy!

wykonanie strony internetowej: Everest Studio