100 lat temu urodził się Karol Wojtyła. Pamiętamy!

JP II

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się jeden z najznakomitszych Polaków – Karol Wojtyła.
Już jako dziecko wyróżniał się niesamowitą bystrością umysłu i dobrym wychowaniem. Gdy odkrył swoje powołanie do kapłaństwa było oczywistym, że będzie to niezwykła droga, przepełniona miłością do Boga i ludzi. Papież, pisarz, filozof, etyk, ale przede wszystkim Człowiek. I to nie byle jaki – bo niezwykle dobry! Człowiek wiary i nauki. To św. Jan Paweł II powiedział, że aby wzbić się w swoim życiu ponad ziemię i zbliżyć do Boga, potrzeba użyć dwóch skrzydeł: wiary i rozumu.

Dziś św. Jan Paweł II przypomina nam, że ani wiara bez miłości, ani rozum bez miłości, nie wypełniają powołania człowieka. W tym trudnym okresie pandemii daje nam przykład solidarności przepełnionej miłością. Uczmy się od Niego, przypomnijmy sobie Jego nauczanie i tak jak On kochajmy Boga i ludzi!

wykonanie strony internetowej: Everest Studio