Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

 

0


8 maja, w rocznicę urodzin założyciela Czerwonego Krzyża – Henriego Dunanta, obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. To dzień, w którym cały świat zwraca uwagę na odwagę i poświęcenie wszystkich wolontariuszy i pracowników Czerwonego Krzyża.

W obecnej chwili, gdy świat walczy z koronawirusem, 14 milionów wolontariuszy na całym świecie pomaga seniorom, osobom samotnym, przebywającym w kwarantannie, czy izolacji ze względu na swój stan zdrowia – robią dla nich zakupy, realizują recepty, pomagają załatwić codzienne sprawy. Często są jedynymi osobami, z którymi ich podopieczni mają kontakt i mogą podzielić się swoimi troskami oraz radościami.

W Polsce w tym dniu rozpoczyna się Tydzień PCK. Z tej to okazji na lekcjach techniki uczniowie wykonali plakaty „PCK pomaga w walce z koronawirusem".

wykonanie strony internetowej: Everest Studio