Wyjazd klas trzecich do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

 

22 listopada uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Zabytkowej Kopalni Srebra (wcześniej Zabytkowa Kopalnia Rud Srebronośnych) w Tarnowskich Górach to jedyna w Polsce podziemna trasa turystyczna umożliwiająca zwiedzanie podziemi dawnej kopalni kruszców srebronośnych, założonej w triasowych dolomitach i wapieniach.
Następnie wędrując alejkami Parku Repeckiego podążyliśmy do szybu „Sylwester", wewnątrz którego znajduje się wejście prowadzące do podziemnych przystani dla łodzi XIX-wiecznej Sztolni Głębokiej Fryderyka, którymi przepłynęliśmy 600-metrowy odcinek Sztolni Czarnego Pstrąga do szybu „Ewa". To najdłuższa tego typu atrakcja w Polsce.
Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga od 2017r. należą do obiektów światowego dziedzictwa UNESCO.
Piękno tej srebronośnej krainy oraz mnóstwo atrakcji na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio