Festiwal Pieśni i Poezji Powstańczej

Dnia 12.11.2019 roku członkowie CHÓRKU SZKOLNEGO oraz recytatorzy udali się do Szkoły Podstawowej w Chudowie. Wzięli udział w Festiwalu Pieśni i Poezji Powstańczej. Zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, muzyczne oraz recytatorskie. Uroczystość miała na celu wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia, a także upamiętnianie 100 rocznicy Powstania Śląska. Nasi uczniowie przy akompaniamencie gitarowym, wykonanym przez Beatę Bonik z klasy 6b, Emilię Serwatka z 5 d oraz Dawida Przybyła z klasy 5d, zaśpiewali pieśń patriotyczną „Dziewczyna z granatem". Po mistrzowsku Roksana Grobosz z klasy 6a oraz Nicole Szewczulak z klasy 6b wygłosiły specjalnie wybrane na tę okazję utwory poetyckie. Festiwal stał się doskonałą okazją do pielęgnowania kulturowego dziedzictwa regionu i kraju.

Zdjęcia- Wieści Gminy

wykonanie strony internetowej: Everest Studio