Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

 

16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
Z tej okazji na estradzie plenerowej „Merkury" w Knurowie odbył się pokaz resuscytacji krążeniowo – oddechowej prowadzony przez uczniów klas ratowniczych Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Natomiast Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Knurowie zorganizował konkurs dla uczniów szkół podstawowych polegający na przeprowadzeniu 5 – minutowej RKO z przejęciem poszkodowanego. Drużyna z naszej szkoły – uczennice klasy 7c: Julia Czerwińska i Oliwia Tomaszewska poradziły sobie z tym zadaniem rewelacyjnie, zajęły I miejsce w konkursie.
Dziękujemy Panu Marcinowi Grzegorzycy za pomoc w przygotowaniach do konkursu.

opiekun SKPCK Teresa Ral

wykonanie strony internetowej: Everest Studio