Drzewa dla klimatu

Drzewa nie tylko produkują tlen i oczyszczają powietrze, którym oddychamy. Drzewa to także większa różnorodność biologiczna, mniejszy hałas, ochrona przed wiatrem, słońcem oraz piękna przestrzeń wokół nas. Dlatego, jak co roku, 10 października nasza szkoła uczestniczyła w Światowym Święcie Drzewa. Uczniowie wykonali zielniki z liści drzew i krzewów, które rosną w pobliżu ich domu i w parku. Nie obyło się bez pomocy rodziców, którzy na wspólnych spacerach z dziećmi dokonywali zbiorów liści. Edukacja mająca na celu rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów została poparta realnym działaniem – uczniowie klasy 7b posadzili pięknie kwitnący krzew w ogrodzie szkolnym - migdałowiec trójklapowy. Każdy z nas może posadzić drzewo i wpisać je do licznika posadzonych drzew na stronie www.swietodrzewa.pl.

Wyniki konkursu „Zielniki"

I miejsce: Martyna Hermann 3b
II miejsce: Antonina Gonsior 4a
III miejsce: Magda Goclon 7c
Wyróżnienie otrzymują: Mateusz Tabor 3b, Maja Macha 4a, Marek Gabor 5b, Lena Pięta 5c, Monika Karczmarz 7a, Emilia Korcz 7c

wykonanie strony internetowej: Everest Studio