Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy!

W tym roku szkolnym uczniowie podjęli szereg akcji, które w pełni oddają sens tegorocznego hasła akcji „Sprzątanie Świata" i świadczą o świadomości ekologicznej dzieci i ich rodziców. Tradycyjnie sprzątali tereny wokół szkoły i biblioteki gminnej, porządkowali sale lekcyjne, pracowali w szkolnym ogródku doświadczeń. Z butelek PET ułożyli plastikowego węża, wykonali ozdobne wazony, lampy. Z różnorodnych odpadów skonstruowali instrumenty muzyczne, a z kolorowych gazet wykonali okładki na zeszyty i książki. Dużym powodzeniem cieszyła się akcja „Kup książeczkę za złotóweczkę". Zebrane fundusze ze sprzedaży starych książek i przyniesionej przez uczniów makulatury przeznaczone będą na zakup roślin do ogrodu szkolnego lub sal lekcyjnych.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio