Wycieczka klasy 6a i 6c Biskupin-Gniezno-Kórnik

27 maja 2019r. uczniowie klasy 6a i 6c wybrali się na trzydniową wycieczkę: „Biskupin-Gniezno-Kórnik. Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z początkami państwa polskiego oraz integracja uczestników. Podczas wycieczki uczniowie mogli zobaczyć osadę w Biskupinie, która wiąże się z kręgiem kulturowym kultury łużyckiej, trwającym od środkowej epoki brązu, po wczesną epokę żelaza. Po zwiedzaniu z przewodnikiem Muzeum Archeologicznego, wszyscy brali udział w warsztatach muzealnych. Wieczorem odbyło się spotkanie przy ognisku z Legendami Pałudzkimi oraz pieczenie kiełbasek. Drugi dzień to wizyta w Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz Bazylika prymasowska Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gotycki kościół katedralny, miejsce pochówku świętego Wojciecha, głównego patrona Polski oraz miejsce pięciu koronacji królewskich. Uczniowie mieli także możliwość zobaczyć Drzwi Gnieźnieńskie, unikatowy zabytek romańskiej sztuki odlewniczej, na których jest przedstawione życie św. Wojciecha. Ciekawym punktem programu wycieczki było odwiedzenie stanowiska archeologicznego na Ostrowie Lednickim – prawdopodobne miejsce Chrztu Polski. W trzeci i już zarazem ostatni dzień, zwiedzano z przewodnikiem Zamek w Kórniku – zabytkowa rezydencja historycznych rodów Górków i Działyńskich oraz powozownię, gdzie można było zobaczyć trzy powozy wykonane w pierwszej połowie XIX wieku.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio